Technologie projektu

Popis technologie, kterou náš projekt využívá

Provoz projektu Projekt Zastávka je realizován soustavou několika zařízení, specializovaných serverů, které nezávisle na sobě zajišťují jednotlivé fukce tohoto informačního systému.

Konektivita pro servery a podpůrná zařízení projektu Projekt Zastávka je zajištěna připojením do sítí Casablanca, TransgasNet a UPC.

Webcamera - servery <B>Projekt Zastávka</B>
Tuto web kameru provozuje společnost Casablanca Int..

Hlavní www server projektu Projekt Zastávka je umístěn v housing centru Casablanca Int. v serverové místnosti, do které se právě díváte.

Operačním systémem u všech využívaných zařízení, na kterých projekt Projekt Zastávka a podpůrné aplikace běží, je OS Linux s využitím aplikací MySQL, PHP, Apache, Postfix a řadou dalších (zkrátka, bez majkrosoftu a bez namáčení :o) ).

Pro jasnější představu o možnostech celého technického řešení si zkuste tuto stránku prohlédnout v některém z paralelních výstupů:

Hlavní výkonnou aplikací celého projektu je redakční systém Web2.CZ, doplněný výkonnými moduly informačního systému Web2.cz. To celé vytváří pohodný přístup jednotlivým autorům, kteří zde mohou pracovat nejen samostatně, ale i v rámci jednotlivých nezávislých redakcí. Toto řešení zároveň umožňuje publikovat materiály z jednotlivých redakcí nejen v rámci našeho "hlavního" projektu Projekt Zastávka, ale zároveň můžeme zajišťovat automatizované výstupy pro naše vlastní i partnerské projekty.