Po zdražení jízdného v Praze se od prvního července zvýší i ceny jízdenek v příměstské dopravě.
Praha
Po zdražení jízdného v Praze se od prvního července zvýší i ceny jízdenek v příměstské dopravě. Dražší však bude pouze dvoupásmová jízdenka za dvanáct a třípásmová za osmnáct korun. Jejich cena se zvedne o dvě koruny na čtrnáct a dvacet korun.
„Pokud jde o jednotlivé jízdné, v platnosti zůstává jízdenka za osm korun. Ta však platí jen za hranicemi Prahy,“ řekla včera Miroslava Staňková, vedoucí odboru ekonomiky dopravy společnosti Ropid, která dopravu v Praze a okolí organizuje.
Cestující, kteří nastupují v pásmech P nebo nula a směřují do prvního vnějšího pásma, tedy osmikorunovou jízdenku použít nemohou. V Praze se totiž dosavadní osmikorunová jízdenka zvýší na 14 korun.
Ceny vícepásmových jízdenek za 24, 30, 36 a 42 korun se nemění. Nepodraží ani předplatní jízdenky a beze změn zůstává i rozsah poskytovaných slev.
Ceny jízdenek se přiblížily jízdnému v linkových autobusech. Kdo se chce dostat z Prahy například do Jesenice, zaplatí za cestu příměstským spojem 14 korun a linkovým jen o korunu víc. Ten je navíc o něco rychlejší.
Shodnou cenu jízdného - dvacet korun - budou mít od července jak příměstský, tak linkový dopravce na trase z Prahy do Neratovic.
Autor: IVANA FARYOVÁ