Jedno z největších měst Jihomoravského kraje, které má už od roku 2010 MHD zaintegrovanou do krajského systému IDS JMK, změnilo její tvář k nepoznání. Od roku 2023 totiž městskou autobusovou dopravu provozuje nově vysoutěžený dopravce Autobusy Karlovy Vary s kompletně vyměněným vozovým parkem. Celková výměna autobusů byla také příležitostí pro změnu odbavování spočívající v možnosti nástupu všemi dveřmi nebo samoobslužného nákupu jízdenek pouhým pípnutím platební karty u validátoru podobě jako v Brně.

Znojemská MHD vyměnila dopravce. Původnímu místnímu provozovateli ZDS Psota skončila smlouva a jeho červené autobusy se vydaly na vrakoviště, na regionální linky nebo získaly druhý domov třeba v liberecké MHD. Ve službách Znojma ale zůstaly jeho turistické autovláčky. Nově vysoutěžený dopravce Autobusy Karlovy Vary nakoupil pro zajištění 9 linek MHD zcela nové autobusy. 23 dvanáctimetrových tureckých Mercedesů Conecto a 3 midibusy Isuzu pro speciální doplňkové linky 806 a 807 přes historické centrum Znojma. Nové autobusy mají také jednotný znojemský červenobílý nátěr s výraznými znaky Znojma...
Od ledna 2023 se zcela proměnila podoba znojemské MHD. Původního provozovatele ZDS Psota zde nahradil nově vysoutěžený dopravce Autobusy Karlovy Vary s kompletně novým vozovým parkem. 23 z 26 vozů tvoří turecké Mercedesy Conecto v novém červenobílém nátěru.
Nový vzhled autobusů MHD Znojmo obsahuje také městský znak nad všemi dveřmi, logo Znojma i IDS JMK. Od ledna 2023 jsou díky novému dopravci všechny vozy MHD nízkopodlažní a klimatizované.
Aktuální schéma linkového vedení a jízdní řád nejpáteřnější linky 804, která jezdí ve špičkách každých 10 minut. Nově je také možné nastupovat všemi dveřmi a v autobusu si jednoduše koupit jízdenku pouhým přiložením karty k validátoru jako v Brně.
Interiér nových autobusů Conecto, které tvoří základ zdejšího vozového parku. U druhých dveří je umístěn validátor, u kterého si lze koupit jízdenku pouhým přiložením karty bez tisku jízdenky. Při přestupu se účtuje nižší částka a při opakovaném využití MHD se cena během 24 hodin zastropuje na 40 korunách.
Nové znojemské autobusy jsou označeny výraznými logy města i integrovaného systému ze všech stran. Centrem dopravního dění je i nadále vlakové nádraží.
Kromě dvanáctimetrových autobusů tvoří novou podobu MHD také tři midibusy Isuzu, určené pro doplňkové linky 806 a 807 jezdící skrz historické centrum. Veškerou MHD tu nově provozují Autobusy Karlovy Vary.
Doplňkové midibusové linky 806 a 807 křižují historické centrum Znojma a obsluhují i útroby některých okrajových čtvrtí. Ve všední dny jezdí v hodinovém intervalu, o víkendech po dvou hodinách.
Zastávku na Horním náměstí v historickém centru Znojma obsluhují midibusové linky 806 a 807 s těmito vozítky Isuzu.
Většina autobusových linek mezi nádražím a severozápadním předměstím vede tudy přes náměstí Republiky a následně pokračuje hlavní ulicí okolo historického centra. Ve špičkách bojuje Znojmo se zahlcením všech hlavních ulic auty, proto v tuto dobu bývá běžné zpožďování většiny linek.
Páteřní linka 804, která jezdí ve špičkách každých 10 minut, na náměstí Republiky v centru Znojma. Současně se změnou dopravce došlo i k úpravě tarifu a odbavení, které se velmi podobá brněnské MHD.
K místní nemocnici, která leží poměrně daleko severně od města, zajíždí hned 4 linky MHD, některé ale jen částí spojů.
Předchozí provozovatel MHD Znojmo, místní dopravce Psota, už provozuje pouze část regionálních linek. Využití na nich našly i dva zánovní vozy SOR BN 9,5 z roku 2017. Ostatní autobusy byly buď sešrotovány nebo prodány dál. To se týká i dvou nejnovějších Solarisů, které získaly druhý domov v Liberci.
Spolu se změnou dopravce linek MHD přišla také změna tarifu a odbavování. Mírné zvýšení ceny základní jízdenky bylo nahrazeno možností nastupovat všemi dveřmi a hlavně využívat možnosti nákupu jízdenek jednoduše přímo v autobusu pomocí přiložením karty k validátoru podobně jako v Brně, tedy bez tisku jízdenky. Při přestupu se pak účtuje nižší částka a při častějším cestování během jednoho dne se cena zastropuje na 40 korunách. Jedná se tak již o druhou MHD v rámci Jihomoravského kraje, kde tento systém „pípni a jeď“ funguje. Samozřejmostí je i uznávání krajských jízdenek z regionálních vlaků...
Znojemský dopravce Psota používá pro regionální linky toto žlutobílé barevné schéma. Jedněmi z nejnovějších autobusů jsou tyto dvě low-entry Scanie. Naposledy však tento dopravce obnovil svůj park více než 20 autobusy Iveco Crossway LE již v jihomoravském nátěru pro vysoutěženou oblast Mikulovsko.
Na páteřní linku 108 mezi Brnem a Znojmem nasazuje znojemský dopravce tyto téměř patnáctimetrové Crosswaye od Iveca. Cesta do Brna trvá zhruba 75 minut a ve špičkách se zde jezdí po půlhodině a k tomu jako bonus expresní spoje.
Malý dopravce Břežanská dopravní společnost na autobusovém nádraží ve Znojmě, kde se potkává na linkách IDS JMK mnoho dopravců.
Dalším regionálním dopravcem operujícím na Znojemsku je ČSAD Hodonín. Ten pořídil pro linky IDS JMK na Znojemsku v roce 2017 různé délkové i typové varianty vozů SOR, tehdy ještě ve svém firemním bílém nátěru.
Z poslední velké dodávky hrbatých SORů již v korporátním nátěru IDS JMK provozuje 4 kusy také na Znojemsku. Jeho hlavní základnou je ale oblast Hodonínska.
Příměstská elektrická jednotka Rakouských drah používaná také v rámci vídeňského S-Bahnu nasazená na regionální vlak ze Znojma do Rakouska.
Do Znojma zavítal jako autobus náhradní dopravy za vlak také tento rakouský Crossway s barvách Hornorakouské integrované dopravy VOR.