Tramvaje jezdí v Debrecínu od roku 1911. Do nového tisíciletí však přežila jediná linka z Hlavního nádraží přes centrum na sever do místního parku kultury se ZOO, stadionem i zámkem. Význam tramvají se pak téměř zdvojnásobil díky otevření nové odbočky do severozápadního sídliště v roce 2014. Dnes tu tedy jezdí linky 1 a 2, které spolu začínají u Hlavního (Velkého) nádraží na jihu města a po projetí historického centra se dělí na dva samostatné úseky, oba zakončené jednosměrným objezdem místními ulicemi. Ve špičce jezdí tramvaje ve společném úseku ve střídavém intervalu 2-4 minuty.Tramvaje jezdí v Debrecínu od roku 1911. Do nového tisíciletí však přežila jediná linka z Hlavního nádraží přes centrum na sever do místního parku kultury se ZOO, stadionem i zámkem. Význam tramvají se pak téměř zdvojnásobil díky otevření nové odbočky do severozápadního sídliště v roce 2014. Dnes tu tedy jezdí linky 1 a 2, které spolu začínají u Hlavního (Velkého) nádraží na jihu města a po projetí historického centra se dělí na dva samostatné úseky, oba zakončené jednosměrným objezdem místními ulicemi. Ve špičce jezdí tramvaje ve společném úseku ve střídavém intervalu 2-4 minuty.
Pro dvě tramvajové linky má zdejší dopravní podnik DKV k dispozici celkem 29 tramvají, z toho 18 je až z roku 2013 – tehdy byly pořízeny plně nízkopodlažní pětičlánkové tramvaje CAF Urbos 3 částečně jako náhrada svých prastarých předchůdkyň a částečně pro potřeby nové linky 2. Těmto moderním vozidlům sekunduje 11 dvoučlánkových vysokopodlažních tramvají Ganz, které jsou světovým unikátem – jezdí jen v Debrecínu. Svezete se s nimi pouze ve všední dny a jen na lince 1, kde tvoří posilové spoje hlavně ve špičkách. Všechny tramvaje jsou obousměrné, i když v běžném stavu svoji obousměrnost...Pro dvě tramvajové linky má zdejší dopravní podnik DKV k dispozici celkem 29 tramvají, z toho 18 je až z roku 2013 – tehdy byly pořízeny plně nízkopodlažní pětičlánkové tramvaje CAF Urbos 3 částečně jako náhrada svých prastarých předchůdkyň a částečně pro potřeby nové linky 2. Těmto moderním vozidlům sekunduje 11 dvoučlánkových vysokopodlažních tramvají Ganz, které jsou světovým unikátem – jezdí jen v Debrecínu. Svezete se s nimi pouze ve všední dny a jen na lince 1, kde tvoří posilové spoje hlavně ve špičkách. Všechny tramvaje jsou obousměrné, i když v běžném stavu svoji obousměrnost nevyužívají. Jen občas otvírají dveře vlevo.
Debrecín je jedno ze tří maďarských měst s provozem trolejbusů. Ty potkáte na třech linkách křižujících město ve východozápadním směru. Všechny 3 linky (číslo 3-5) začínají ve smyčce Segner tér západně od centra a ve dvou stopách projíždějí centrem na východ a severovýchod až k místnímu hřbitovu. Linky 3 a 5 jezdí jako základ každý den, přičemž špičkový interval dosahuje 10 minut. Trojku pak v centru doplňuje linka 4 jezdící jen ve všední dny. Trolejbusy tu jezdí teprve od roku 1985 a vozový park je momentálně složen z 22 trolejbusů standardní délky, z čehož je 21 vozů Solaris z let 2005-7....Debrecín je jedno ze tří maďarských měst s provozem trolejbusů. Ty potkáte na třech linkách křižujících město ve východozápadním směru. Všechny 3 linky (číslo 3-5) začínají ve smyčce Segner tér západně od centra a ve dvou stopách projíždějí centrem na východ a severovýchod až k místnímu hřbitovu. Linky 3 a 5 jezdí jako základ každý den, přičemž špičkový interval dosahuje 10 minut. Trojku pak v centru doplňuje linka 4 jezdící jen ve všední dny. Trolejbusy tu jezdí teprve od roku 1985 a vozový park je momentálně složen z 22 trolejbusů standardní délky, z čehož je 21 vozů Solaris z let 2005-7. Většina z nich je vybavena pomocným naftovým agregátem. Nedávný nákup nových autobusů i elektrobusů však stárnoucím trolejbusům příliš nepřeje a během návštěvy bylo na trolejbusové linky nasazeno nemálo autobusů.
Debrecínský dopravní podnik DKV má pro své městské linky číslované od 10 výše zhruba 150 autobusů. Ještě donedávna byl jeho vozový park monotónní – tvořily ho standardní i kloubové vozy Volvo pod značkou Alfabusz. Všechny autobusy byly vyrobeny v roce 2009, a tak nadešel čas na jejich výměnu. Ta začala před pár lety prvními Mercedesy Conecto, následovaly další autobusy na podvozcích Mercedes-Benz, ale již s karoserií místního výrobce pod značkou ITK Reform. Vozy jsou to poměrně unikátní, a tento producent a zároveň distributor autobusů Mercedes-Benz dodával autobusy s atypickou karoserií i...Debrecínský dopravní podnik DKV má pro své městské linky číslované od 10 výše zhruba 150 autobusů. Ještě donedávna byl jeho vozový park monotónní – tvořily ho standardní i kloubové vozy Volvo pod značkou Alfabusz. Všechny autobusy byly vyrobeny v roce 2009, a tak nadešel čas na jejich výměnu. Ta začala před pár lety prvními Mercedesy Conecto, následovaly další autobusy na podvozcích Mercedes-Benz, ale již s karoserií místního výrobce pod značkou ITK Reform. Vozy jsou to poměrně unikátní, a tento producent a zároveň distributor autobusů Mercedes-Benz dodával autobusy s atypickou karoserií i pro regionální linky v oblasti. Nicméně nyní se celková obměna městské flotily odehrává opět v podobě osvědčeného modelu Connecto. V roce 2023 byla dokončena obnova vozů standardní délky, v roce 2024 budou nahrazeny i poslední kloubové vozy Volvo. Nelze zapomenout na 12 elektrobusů Mercedes-Benz eCitaro, které tu řádně barevně odlišeny jezdí od roku 2022.
Debrecín je centrem východního Maďarska a ze širokého okolí se sem sjíždějí lidé pomocí několika regionálních železničních tratí a mnoha autobusových linek. Na rušném hlavním vlakovém nádraží, kterému tu říkají Nagyállomás, ležícím jižně od centra, se potkávají dálkové vlaky z Budapešti s regionálními elektrickými i motorovými vlaky, přičemž hojně zastoupeny jsou i známé české motorové vozy Bzmot (u nás řada 810). Svézt se můžete i ruskými motorovými jednotkami. Regionální autobusové linky má ve správě státní dopravce Volánbusz, který provozuje malé, ale ve špičce velmi rušné autobusové...Debrecín je centrem východního Maďarska a ze širokého okolí se sem sjíždějí lidé pomocí několika regionálních železničních tratí a mnoha autobusových linek. Na rušném hlavním vlakovém nádraží, kterému tu říkají Nagyállomás, ležícím jižně od centra, se potkávají dálkové vlaky z Budapešti s regionálními elektrickými i motorovými vlaky, přičemž hojně zastoupeny jsou i známé české motorové vozy Bzmot (u nás řada 810). Svézt se můžete i ruskými motorovými jednotkami. Regionální autobusové linky má ve správě státní dopravce Volánbusz, který provozuje malé, ale ve špičce velmi rušné autobusové nádraží východně od centra, zhruba půl kilometru od hlavního vlakového nádraží. V jeho flotile tu mají místo také místní výrobky ITK Reform, k vidění byl ještě i zástupce legendárních strojů Ikarus.