Novodobá historie městské dopravy v Mladé Boleslavi se píše od roku 2008, kdy prošlo revolucí zdejší poměrně složité a nepřehledné linkové vedení. V nejvyužívanějších trasách po městě vznikly tři páteřní autobusové linky označené písmeny A, B a C s jednotným intervalem 15 minut ve všední dny a 45 minut o víkendech (pouze linky A a B). Všechny tři linky se potkávají v centru Mladé Boleslavi a různým způsobem obsluhují největší sídliště na severozápadě města. Linka A vede přes historické centrum k odlehlému hlavnímu vlakovému nádraží, linka B zas míří na východ do nákupní zóny. Linka C pak tyto...Novodobá historie městské dopravy v Mladé Boleslavi se píše od roku 2008, kdy prošlo revolucí zdejší poměrně složité a nepřehledné linkové vedení. V nejvyužívanějších trasách po městě vznikly tři páteřní autobusové linky označené písmeny A, B a C s jednotným intervalem 15 minut ve všední dny a 45 minut o víkendech (pouze linky A a B). Všechny tři linky se potkávají v centru Mladé Boleslavi a různým způsobem obsluhují největší sídliště na severozápadě města. Linka A vede přes historické centrum k odlehlému hlavnímu vlakovému nádraží, linka B zas míří na východ do nákupní zóny. Linka C pak tyto dvě základní linky ve všední dny doplňuje. Za téměř 9 let jejich provozu došlo pouze k drobným úpravám tras a intervalů, z finančních důvodů bylo v dubnu 2016 přistoupeno k omezení dopoledního a odpoledního intervalu z 15 na 20 minut.
Ostatní linky MHD buďto slouží pro dopravu školáků či zaměstnanců na směny a ty, které jezdí i mimo špičky, zpravidla zajíždějí také do okolních obcí. Nejnověji obsluhuje MHD Mladá Boleslav obec Kolomuty východně od města. Významné spojení je také mezi Mladou Boleslaví a Kosmonosy na severu, které zajišťuje hlavně linky 70-73. Dopravní podnik Mladá Boleslav také provozoval různé bezplatné nákupní linky, naposledy linku k OC Olympia, která byla ale v závěru roku 2016 zrušena. Mladoboleslavský dopravní podnik provozuje zdejší MHD od roku 1997, ale v poslední době se potýká s různými problémy,...Ostatní linky MHD buďto slouží pro dopravu školáků či zaměstnanců na směny a ty, které jezdí i mimo špičky, zpravidla zajíždějí také do okolních obcí. Nejnověji obsluhuje MHD Mladá Boleslav obec Kolomuty východně od města. Významné spojení je také mezi Mladou Boleslaví a Kosmonosy na severu, které zajišťuje hlavně linky 70-73. Dopravní podnik Mladá Boleslav také provozoval různé bezplatné nákupní linky, naposledy linku k OC Olympia, která byla ale v závěru roku 2016 zrušena. Mladoboleslavský dopravní podnik provozuje zdejší MHD od roku 1997, ale v poslední době se potýká s různými problémy, ať už technického rázu (stav autobusů) nebo finančního (dotace od města). Poměrně výrazně opadly také marketingové aktivity dopravce.
Flotila mladoboleslavského dopravního podniku čítá cca 30 vozidel. Legendární autobusy Škoda 21Ab, které právě v Mladí Boleslavi tvořily největší flotilu vozidel tohoto typu, a zdejší DP s nimi v Mladé Boleslavi začínal své působení v roce 1997, jsou už vyřazené. Nejstarší jsou Mercedesy Citaro z roku 2004. Poté následují částečně nízkopodlažní Crosswaye od Iveca a nejnovější část vozového parku tvoří nízkopodlažní TEDOMy dodané v letech 2009 a 2010 v počtu 11 kusů. Jelikož se tyto autobusy již nevyrábějí, trpí tím také jejich technický stav zejména pro nedostatek náhradních dílů a potřebné...Flotila mladoboleslavského dopravního podniku čítá cca 30 vozidel. Legendární autobusy Škoda 21Ab, které právě v Mladí Boleslavi tvořily největší flotilu vozidel tohoto typu, a zdejší DP s nimi v Mladé Boleslavi začínal své působení v roce 1997, jsou už vyřazené. Nejstarší jsou Mercedesy Citaro z roku 2004. Poté následují částečně nízkopodlažní Crosswaye od Iveca a nejnovější část vozového parku tvoří nízkopodlažní TEDOMy dodané v letech 2009 a 2010 v počtu 11 kusů. Jelikož se tyto autobusy již nevyrábějí, trpí tím také jejich technický stav zejména pro nedostatek náhradních dílů a potřebné servisní zázemí. Mladoboleslavský DP má proto aktuálně pronajaté čtyři Citelisy původem z brněnského DP a pro část výkonů si objednává dopravce LS Tour (Libor Strach), který zde provozuje ojeté nízkopodlažní autobusy z německy hovořících zemí.
Centrem regionální dopravy je autobusové nádraží ležící poblíž zahloubené železniční zastávky Mladá Boleslav-město a také poblíž hlavní vrátnice mladoboleslavské Škodovky. Obzvlášť působivý je odpolední rozjezd autobusů po skončení ranní směny, kdy se cca ve 14:30 vydají autobusy ze zdejšího nového autobusového nádraží do všech koutů Mladoboleslavska a mnohdy i do okolních krajů. Důstojné autobusové nádraží včetně bohatého zázemí v podobě obchodního centra, zde funguje už od roku 2007. hlavním dopravcem regionálních linek je ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, do roku 2015 Transcentrum bus a ještě předtím...Centrem regionální dopravy je autobusové nádraží ležící poblíž zahloubené železniční zastávky Mladá Boleslav-město a také poblíž hlavní vrátnice mladoboleslavské Škodovky. Obzvlášť působivý je odpolední rozjezd autobusů po skončení ranní směny, kdy se cca ve 14:30 vydají autobusy ze zdejšího nového autobusového nádraží do všech koutů Mladoboleslavska a mnohdy i do okolních krajů. Důstojné autobusové nádraží včetně bohatého zázemí v podobě obchodního centra, zde funguje už od roku 2007. hlavním dopravcem regionálních linek je ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, do roku 2015 Transcentrum bus a ještě předtím Seco Trans (do roku 2003). Dodnes je podle nátěru autobusů možné identifikovat jednotlivé vývojové etapy zdejšího hlavního dopravce, který na regionálních i dálkových linkách na Mladoboleslavsku provozuje cca 100 vozidel.
V poslední době díky příslušnosti ke skupině Arriva je možné na Mladoboleslavsku spatřit převedené autobusy z různých koutů ČR. Nejvíce asi omladily vozový park modrožluté Crosswaye z Teplicka, kde došlo k přesoutěžení autobusových linek a celkem zánovní stroje tam přišly o práci. Obnova vozového parku mladoboleslavské Arrivy kromě přísunu ojetých vozidel z ostatních provozoven probíhá nákupem vysokopodlažních Crosswayů a SORů. Je zajímavé, že právě v této oblasti dosud nejezdí téměř žádné nízkopodlažní autobusy. Již uzavřená je kapitola provozu 8 částečně nízkopodlažních ojetých autobusů...V poslední době díky příslušnosti ke skupině Arriva je možné na Mladoboleslavsku spatřit převedené autobusy z různých koutů ČR. Nejvíce asi omladily vozový park modrožluté Crosswaye z Teplicka, kde došlo k přesoutěžení autobusových linek a celkem zánovní stroje tam přišly o práci. Obnova vozového parku mladoboleslavské Arrivy kromě přísunu ojetých vozidel z ostatních provozoven probíhá nákupem vysokopodlažních Crosswayů a SORů. Je zajímavé, že právě v této oblasti dosud nejezdí téměř žádné nízkopodlažní autobusy. Již uzavřená je kapitola provozu 8 částečně nízkopodlažních ojetých autobusů Dennis Alexander původem z Nizozemska, které tu jezdily cca mezi lety 2008 a 2015.