Základem systému MHD je nadzemní a podzemní metro – dva oddělené systémy, které provozují různí dopravci s odlišným tarifem. Obě sítě metra se podařilo v poslední době výrazně rozšířit. Nadzemní severojižní linka už dosáhla i samotných okrajů aglomerace a nyní má úctyhodných 53 km. Podzemní modré metro bylo rozšířeno na severu a západě a nyní je dokončen celý okruh i větev dál na západ. A na toto okružní metro navazuje od roku 2016 nová fialová nadzemní linka do severozápadních předměstí. V centru Bangkoku na západním břehu řeky Thao Phraya vznikla v roce 2020 krátká linka monorailu značená...Základem systému MHD je nadzemní a podzemní metro – dva oddělené systémy, které provozují různí dopravci s odlišným tarifem. Obě sítě metra se podařilo v poslední době výrazně rozšířit. Nadzemní severojižní linka už dosáhla i samotných okrajů aglomerace a nyní má úctyhodných 53 km. Podzemní modré metro bylo rozšířeno na severu a západě a nyní je dokončen celý okruh i větev dál na západ. A na toto okružní metro navazuje od roku 2016 nová fialová nadzemní linka do severozápadních předměstí. V centru Bangkoku na západním břehu řeky Thao Phraya vznikla v roce 2020 krátká linka monorailu značená zlatou barvou. Zatím má jen tři stanice a slouží pro obsluhu místního nákupního centra a navazuje na nadzemní zelené metro. V širším centru i na okrajích Bangkoku ale rychle rostou další linky – v plánu je jak prodloužení stávajících linek, tak i 4 zcela nové linky, z nichž 3 budou v podobě monorailu.
Kromě dvou systémů metra (BTS a MRT) nově fungují na severu Bangkoku i dvě nové vlakové příměstské linky, které vypadají také jako metro. Obě vyrážejí z nového obřího nádraží Bang Sue a jedna vede na sever kolem druhého místního letiště a druhá kratší na západ. Tyto linky zprovozněné v roce 2021 a značené červenou barvou provozují Thajské dráhy (SRT) a svezete se zde čtyřvozovými jednotkami z Japonska. Také vozový park stávajících linek byl doplněn kvůli prodloužení linek o nová vozidla – jde o jednotky Siemens nebo čínské CRRC. Na zelených nadzemních linkách jezdí čtyřvozové soupravy, na...Kromě dvou systémů metra (BTS a MRT) nově fungují na severu Bangkoku i dvě nové vlakové příměstské linky, které vypadají také jako metro. Obě vyrážejí z nového obřího nádraží Bang Sue a jedna vede na sever kolem druhého místního letiště a druhá kratší na západ. Tyto linky zprovozněné v roce 2021 a značené červenou barvou provozují Thajské dráhy (SRT) a svezete se zde čtyřvozovými jednotkami z Japonska. Také vozový park stávajících linek byl doplněn kvůli prodloužení linek o nová vozidla – jde o jednotky Siemens nebo čínské CRRC. Na zelených nadzemních linkách jezdí čtyřvozové soupravy, na modré okružní lince třívozové (zde pouze od Siemensu), stejně tak i na návazné fialové lince, tedy ale byly vozy dodány z Japonska. V Bangkoku bohužel neexistuje něco jako jedna jízdenka na všechno – odlišní provozovatelé jednotlivých linek mají svoje vlastní jízdné, založené na vzdálenosti. Turistům aspoň nabízejí jednodenní jízdenky, vždy ale pouze na svoje linky.
Thajsko čekají v nejbližších letech velké změny na železnici. Budují se totiž první trasy vysokorychlostní železnice, která má v příštích 5 letech dosáhnout všech významných částí Thajska. Všechny vysokorychlostní tratě se potkají právě v Bangkoku, a to na novém obřím vlakovém terminálu Bang Sue na severním okraji města. Monumentální nádraží s napojením na okružní modré metro je hotové, ale zatím z něj vyjíždějí jen dvě nové příměstské (červené) vlakové linky. První vysokorychlostní vlak má odtud vyjet v roce 2026. Klasické vlaky zatím jezdí okolo přes malé nádražíčko dál do centra do původní...Thajsko čekají v nejbližších letech velké změny na železnici. Budují se totiž první trasy vysokorychlostní železnice, která má v příštích 5 letech dosáhnout všech významných částí Thajska. Všechny vysokorychlostní tratě se potkají právě v Bangkoku, a to na novém obřím vlakovém terminálu Bang Sue na severním okraji města. Monumentální nádraží s napojením na okružní modré metro je hotové, ale zatím z něj vyjíždějí jen dvě nové příměstské (červené) vlakové linky. První vysokorychlostní vlak má odtud vyjet v roce 2026. Klasické vlaky zatím jezdí okolo přes malé nádražíčko dál do centra do původní hlavové konečné stanice Hua Lampong. Thajské železnice fungují zatím na úzkém rozchodu, nejsou elektrifikované a četnost i rychlost vlaků není nijak valná. Alespoň v blízkém okolí Bangkoku však funguje síť příměstských vlaků s relativně častým provozem díky množství motorových jednotek dodaných z Japonska v 80. letech. K tomu slouží i některá další nádraží, jako třeba Thonburi na severním okraji centra u řeky Phao Thraya.
Autobusová doprava je v Bangkoku velmi intenzivní i přes raketové tempo budování nových linek metra. Vozový park autobusů je tu dost přestárlý. Více než 2000 autobusů je starších 20 let a stále tu potkáte množství červenokrémových vysokopodlažních autobusů Isuzu, Hino nebo Mitsubshi s dřevěnou podlahou a nýtovanou karoserií. Ani novější vozy státního dopravce BMTA nejsou o moc novější. Proto zahájily místní úřady masivní obnovu vozového parku – nyní už jezdí v ulicích Bangkoku 1250 dvanáctimetrových tmavomodrých elektrobusů a během dalších 3 let by jich mělo být celkem 8000. Nové elektrobusy...Autobusová doprava je v Bangkoku velmi intenzivní i přes raketové tempo budování nových linek metra. Vozový park autobusů je tu dost přestárlý. Více než 2000 autobusů je starších 20 let a stále tu potkáte množství červenokrémových vysokopodlažních autobusů Isuzu, Hino nebo Mitsubshi s dřevěnou podlahou a nýtovanou karoserií. Ani novější vozy státního dopravce BMTA nejsou o moc novější. Proto zahájily místní úřady masivní obnovu vozového parku – nyní už jezdí v ulicích Bangkoku 1250 dvanáctimetrových tmavomodrých elektrobusů a během dalších 3 let by jich mělo být celkem 8000. Nové elektrobusy provozuje soukromá společnost Smile Bus. Namále už měla první a dosud jediná autobusová linka BRT jezdící v jižní části centra města ve vyhrazených koridorech. V roce 2017 jí hrozilo zrušení, nakonec se jí ale za cenu zvýšení jízdného podařilo zachránit.
Nedílnou součástí hromadné dopravy v Bangkoku jsou lodní linky, které vedou jednak hlavní řekou Thao Phraya a jednak úzkými vodními kanály v centru. Asi třicítka přívozů pak křižuje široké koryto hlavní řeky z jednoho břehu na druhý. Jednotlivé lodní linky po řece jsou od sebe odlišeny barevnými vlajkami. Kromě klasických rychlých motorových lodí bylo v poslední době pořízeno množství lodí na elektrický pohon. Ty největší s kapacitou 250 lidí jsou uzavřené a klimatizované a doplňují za vyšší jízdné základní ovlajkované lodní linky. Elektrické lodě byly pořízeny i pro úzké vodní kanály, na...Nedílnou součástí hromadné dopravy v Bangkoku jsou lodní linky, které vedou jednak hlavní řekou Thao Phraya a jednak úzkými vodními kanály v centru. Asi třicítka přívozů pak křižuje široké koryto hlavní řeky z jednoho břehu na druhý. Jednotlivé lodní linky po řece jsou od sebe odlišeny barevnými vlajkami. Kromě klasických rychlých motorových lodí bylo v poslední době pořízeno množství lodí na elektrický pohon. Ty největší s kapacitou 250 lidí jsou uzavřené a klimatizované a doplňují za vyšší jízdné základní ovlajkované lodní linky. Elektrické lodě byly pořízeny i pro úzké vodní kanály, na některých místech plují díky tomu lodě úplně nově. Kvůli nízkému zájmu cestujících už byly ale některé takové linky opět pozastaveny.