Trolejbusová síť je po přírůstku v podobě autonomní trati na sídliště Dlhé Diely stabilní, bez náznaku útlumu, ale ani rozvoje. Po dodávce sedmi kloubových duobusů se vozový park obnovuje pouze celkovými rekonstrukcemi, které však vdechují osvědčeným trolejbusům Škoda 14Tr a 15Tr nový život a cestujícím přinášejí příjemný interiér i zevnějšek. Všechna vozidla MHD se postupně oblékají do nového červeného městského nátěru, který propaguje spíše město než dopravní podnik. Ten se alespoň konečně důstojně prezentuje novým logem.Trolejbusová síť je po přírůstku v podobě autonomní trati na sídliště Dlhé Diely stabilní, bez náznaku útlumu, ale ani rozvoje. Po dodávce sedmi kloubových duobusů se vozový park obnovuje pouze celkovými rekonstrukcemi, které však vdechují osvědčeným trolejbusům Škoda 14Tr a 15Tr nový život a cestujícím přinášejí příjemný interiér i zevnějšek. Všechna vozidla MHD se postupně oblékají do nového červeného městského nátěru, který propaguje spíše město než dopravní podnik. Ten se alespoň konečně důstojně prezentuje novým logem.
Nevětší pokrok zažívá autobusová doprava. Po letech tápání dochází konečně k masovější obnově vozového parku. Kritický nedostatek kloubových autobusů řešil dopravní podnik třeba nákupem ojetých autobusů z Německa či dokonce pronájmem - ostatně tato praxe přetrvává dodnes při zajišťování operativních záloh. Letos se Bratislava konečně dočkala nových nízkopodlažních kloubových autobusů. Do největšího bratislavského sídliště Petržalka již jezdí 10 autobusů Mercedes-Benz CapaCity o úctyhodné délce 19,54 m. Vedle nich tu přibylo ještě 40 autobusů SOR NB18, které již známe z Prahy. Oproti Praze...Nevětší pokrok zažívá autobusová doprava. Po letech tápání dochází konečně k masovější obnově vozového parku. Kritický nedostatek kloubových autobusů řešil dopravní podnik třeba nákupem ojetých autobusů z Německa či dokonce pronájmem - ostatně tato praxe přetrvává dodnes při zajišťování operativních záloh. Letos se Bratislava konečně dočkala nových nízkopodlažních kloubových autobusů. Do největšího bratislavského sídliště Petržalka již jezdí 10 autobusů Mercedes-Benz CapaCity o úctyhodné délce 19,54 m. Vedle nich tu přibylo ještě 40 autobusů SOR NB18, které již známe z Prahy. Oproti Praze však postrádají lepší vnitřní informační systém, ale na druhou stranu část z nich je plně klimatizována. Kloubových velkokapacitních Mercedesů by mělo do Bratislavy dorazit celkem 40, SORů by mělo být dohromady 100. Také díky tomu už Bratislavu opustil poslední legendární Ikarus řady 200. Na poli standardních autobusů je pokrok výraznější, kupují se pouze nízkopodlažní autobusy, dvanáctimetrové Citelisy a TEDOMy. Ve velké míře se tu objevují také méně kapacitní autobusy SOR BN10,5. Fenoménem posledního roku je rozvoj minibusových linek hlavně ve čtvrti Karlova Ves, kde se nové linky doslova proplétají těmi nejužšími uličkami a pomáhají zkrátit docházkovou vzdálenost méně pohyblivým obyvatelům rozlehlého sídliště i některých vzdálenějších vilových čtvrtí. Na lince 135 je v části trasy dokonce zóna, ve které si cestující může zvolit místo zastavení. Na minibusových linkách jezdí nově zakoupené mikrobusy Iveco Daily. Od letošního září Bratislava zavedla poptávkové otvírání dveří na všech vozidlech, která tím jsou vybavena. Rozšiřuje se také počet zastávek na znamení a po vzoru z okolních zemí už není nutné pro nástup mávat na řidiče. Z Bratislavy vyjíždějí také dvě mezinárodní "zaintegrované" linky - s číslem 901 se svezete do rakouského Hainburgu, od 1.10.2010 jezdí nová linka 801 do maďarské Rajky.
Tramvajová doprava na úzkém rozchodu byla v poslední době "v úzkých" kvůli kritickému stavu některých tratí. V posledním roce se však podařilo kompletně zrekonstruovat trať tunelem, procházejícím pod bratislavským hradem, nové jsou také tratě v okolí Trnavského mýta a po Ružinovské ulici se električky prohánějí po vzorně zatravněné trati. Přetrvává špatný stav trati k hlavnímu nádraží, kde už se smí jet pouze rychlostí do 15 km/h. Preferencí zmlsaný Pražan také velmi postrádá lepší průjezdnost tramvají na křižovatkách. Obnova vozového parku se provádí pouze generálními opravami...Tramvajová doprava na úzkém rozchodu byla v poslední době "v úzkých" kvůli kritickému stavu některých tratí. V posledním roce se však podařilo kompletně zrekonstruovat trať tunelem, procházejícím pod bratislavským hradem, nové jsou také tratě v okolí Trnavského mýta a po Ružinovské ulici se električky prohánějí po vzorně zatravněné trati. Přetrvává špatný stav trati k hlavnímu nádraží, kde už se smí jet pouze rychlostí do 15 km/h. Preferencí zmlsaný Pražan také velmi postrádá lepší průjezdnost tramvají na křižovatkách. Obnova vozového parku se provádí pouze generálními opravami původních tramvají, z ulic už zmizely kloubové tramvaje K2 v původním stavu. Bohužel se v Bratislavě nesvezete žádnou nízkopodlažní tramvají. Zato všechna vozidla už disponují digitálním informačním systémem.