Changsha má dvě vlaková nádraží – to hlavní, kde zastavují konvenční vlaky, leží přímo v centru města uprostřed vysokých převážně administrativních budov. Druhé nádraží leží na jihovýchodním okraji a zastavují zde vysokorychlostní vlaky na trati mezi Guangzhou a Pekingem. Obě nádraží spojuje linka metra č. 2, která však byla v roce 2014 zprovozněna jako první. Z centra pak pokračuje na západ pod řekou Xiang – na západním konci byla linka 2 v závěru roku 2015 prodloužena do nově vzniklého výstavního sídliště na březích velkého umělého jezera. V roce 2016 přibyla k této základní dopravní ose...Changsha má dvě vlaková nádraží – to hlavní, kde zastavují konvenční vlaky, leží přímo v centru města uprostřed vysokých převážně administrativních budov. Druhé nádraží leží na jihovýchodním okraji a zastavují zde vysokorychlostní vlaky na trati mezi Guangzhou a Pekingem. Obě nádraží spojuje linka metra č. 2, která však byla v roce 2014 zprovozněna jako první. Z centra pak pokračuje na západ pod řekou Xiang – na západním konci byla linka 2 v závěru roku 2015 prodloužena do nově vzniklého výstavního sídliště na březích velkého umělého jezera. V roce 2016 přibyla k této základní dopravní ose ještě severojižní červená linka č. 1. Prozatím jediná přestupní stanice je v centru města.
Dvě linky metra však sedmimilionovému stále se rozrůstajícímu městu zdaleka nestačí. V plánu jsou ještě další 4 linky, které už jsou naznačeny v dopravních schématech a dokonce některé stávající stanice metra už jsou stavebně připraveny na přestup na další nové linky. Současné dvě linky jsou vedeny převážně pod zemí, na standardním rozchodu jezdí čínské průchozí soupravy CSR. Většina stanic má ostrovní nástupiště a od kolejiště jsou oddělena dveřními stěnami. Přehnaná bezpečnostní opatření a neexistence jakékoli automatiky však velmi zdržuje – mnoho bezpečnostních úkonů a nutnost přesně se...Dvě linky metra však sedmimilionovému stále se rozrůstajícímu městu zdaleka nestačí. V plánu jsou ještě další 4 linky, které už jsou naznačeny v dopravních schématech a dokonce některé stávající stanice metra už jsou stavebně připraveny na přestup na další nové linky. Současné dvě linky jsou vedeny převážně pod zemí, na standardním rozchodu jezdí čínské průchozí soupravy CSR. Většina stanic má ostrovní nástupiště a od kolejiště jsou oddělena dveřními stěnami. Přehnaná bezpečnostní opatření a neexistence jakékoli automatiky však velmi zdržuje – mnoho bezpečnostních úkonů a nutnost přesně se strefit ke dveřím na nástupišti prodlužuje až neúměrně pobyt ve stanicích. Další brzdou jsou důkladné bezpečnostní kontroly u vstupů do stanic, kdy je nutné nechat zkontrolovat skenerem každé zavazadlo – u vstupů do stanic zejména v centru nebo na nádraží se tak tvoří dlouhé fronty.
Hlavní vlakové nádraží leží přímo v centru města a lze u něj vstoupit do linky metra č. 2. Poblíž se také nachází dvě velká autobusová nádraží pro místní MHD. Autobusové linky tu jezdí v hustém sledu za sebou a často zde potkáte standardní dvanáctimetrové nebo ještě kratší autobusy. Není tedy divu, že spoje jezdí zejména ve špičkách velmi plné. Většina autobusů už je klimatizovaných, což značí symbol sněhové vločky na čelním informačním transparentu hned vedle čísla linky. Najdete zde i nové čínské elektrobusy značky BYD. Většinou tu ale jezdí naftové autobusy se schody a s manuální...Hlavní vlakové nádraží leží přímo v centru města a lze u něj vstoupit do linky metra č. 2. Poblíž se také nachází dvě velká autobusová nádraží pro místní MHD. Autobusové linky tu jezdí v hustém sledu za sebou a často zde potkáte standardní dvanáctimetrové nebo ještě kratší autobusy. Není tedy divu, že spoje jezdí zejména ve špičkách velmi plné. Většina autobusů už je klimatizovaných, což značí symbol sněhové vločky na čelním informačním transparentu hned vedle čísla linky. Najdete zde i nové čínské elektrobusy značky BYD. Většinou tu ale jezdí naftové autobusy se schody a s manuální převodovkou. V ulicích, které jsou v tomto rovinatém městě poměrně široké, lze spatřit i vyhrazené jízdní pruhy pro autobusy.
Jižní vlakové nádraží s provozem rychlovlaků leží poněkud vzdálené od centra města. I když bylo zprovozněno již v roce 2009, metrem se odtud lze dostat až od roku 2014. Na tomto nádraží začíná také linka Maglevu, které ho spojuje s místním letištěm. Třívozové spíše příměstské jednotky odtud jezdí v 16minutových intervalech a jízda nevelkou rychlostí na letiště trvá asi 20 minut. Tento diskutabilní projekt funguje čerstvě – teprve od května 2016.Jižní vlakové nádraží s provozem rychlovlaků leží poněkud vzdálené od centra města. I když bylo zprovozněno již v roce 2009, metrem se odtud lze dostat až od roku 2014. Na tomto nádraží začíná také linka Maglevu, které ho spojuje s místním letištěm. Třívozové spíše příměstské jednotky odtud jezdí v 16minutových intervalech a jízda nevelkou rychlostí na letiště trvá asi 20 minut. Tento diskutabilní projekt funguje čerstvě – teprve od května 2016.