Hlavním dopravním bodem je vlakové nádraží Sint-Peters ležící jižně od centra. Před ním můžete přestoupit na všechny tři zdejší tramvajové linky 1, 2 a 4 a hned vedle je také autobusové nádraží pro městské i příměstské linky. Toto hlavní nádraží nyní prochází modernizací a nad jeho kolejištěm vzniká zcela nová nádražní hala. V rámci přestavby se přesunou tramvaje ze severního přednádraží na jižní okraj vlakových nástupišť. Tramvaj odtud jezdí jak na sever do historického centra, tak i na jih po dvou hlavních tratích. Veškerou MHD i příměstské autobusy tu provozuje národní vlámský dopravce De...Hlavním dopravním bodem je vlakové nádraží Sint-Peters ležící jižně od centra. Před ním můžete přestoupit na všechny tři zdejší tramvajové linky 1, 2 a 4 a hned vedle je také autobusové nádraží pro městské i příměstské linky. Toto hlavní nádraží nyní prochází modernizací a nad jeho kolejištěm vzniká zcela nová nádražní hala. V rámci přestavby se přesunou tramvaje ze severního přednádraží na jižní okraj vlakových nástupišť. Tramvaj odtud jezdí jak na sever do historického centra, tak i na jih po dvou hlavních tratích. Veškerou MHD i příměstské autobusy tu provozuje národní vlámský dopravce De Lijn.
Na nejsilnější tramvajové lince 1, která má také nejkratší intervaly (6 minut) jezdí nejdelší a nejnovější sedmičlánkové tramvaje Bombardier Flexity 2, které sem byl dodány v letech 2014-7 v počtu 26 kusů. Na zbylých dvou linkách 2 a 4, které jezdí na několika místech v souběhu, se svezete kratšími pětičlánkovými tramvajemi Siemens MGT6 z let 1999-2007, kterých tu jezdí 41. Gent má také ještě pár sólo tramvají PCC. Všechny tramvaje jsou obousměrné a jezdí se zde na úzkém metrovém rozchodu.Na nejsilnější tramvajové lince 1, která má také nejkratší intervaly (6 minut) jezdí nejdelší a nejnovější sedmičlánkové tramvaje Bombardier Flexity 2, které sem byl dodány v letech 2014-7 v počtu 26 kusů. Na zbylých dvou linkách 2 a 4, které jezdí na několika místech v souběhu, se svezete kratšími pětičlánkovými tramvajemi Siemens MGT6 z let 1999-2007, kterých tu jezdí 41. Gent má také ještě pár sólo tramvají PCC. Všechny tramvaje jsou obousměrné a jezdí se zde na úzkém metrovém rozchodu.
Městských autobusových linek tu jezdí také poměrně dost, jednou z nejsilnějších je linka 3 jezdící přímo přes historické centrum v intervalu 10 minut, která dříve bývala linkou trolejbusovou, jedinou v Belgii. Na její trase jsou ještě pozůstatky tramvajových kolejí a v budoucnu se zde s tramvajemi opět počítá. Na páteřních městských i příměstských linkách jezdí kloubové autobusy, jinak standardní. Většinou tu potkáte místní značky VDL a Van Hool. Elektrobusy zde zatím příliš zakotvené nejsou, testují se první tři kusy bateriových autobusů. Hlavními přestupními uzly jsou nádraží Sint-Peters,...Městských autobusových linek tu jezdí také poměrně dost, jednou z nejsilnějších je linka 3 jezdící přímo přes historické centrum v intervalu 10 minut, která dříve bývala linkou trolejbusovou, jedinou v Belgii. Na její trase jsou ještě pozůstatky tramvajových kolejí a v budoucnu se zde s tramvajemi opět počítá. Na páteřních městských i příměstských linkách jezdí kloubové autobusy, jinak standardní. Většinou tu potkáte místní značky VDL a Van Hool. Elektrobusy zde zatím příliš zakotvené nejsou, testují se první tři kusy bateriových autobusů. Hlavními přestupními uzly jsou nádraží Sint-Peters, náměstí v historickém centru před katedrálou a také terminál MHD Zuid na jihovýchodním okraji centra.