Významnými dopravními body jsou především vlaková nádraží vysokorychlostní železnice. Nejdůležitějším je Jižní nádraží, které je na město napojené modrou linkou metra. Metrem odtud dojedete do centra za zhruba půl hodiny. Jízdné je odstupňováno podle vzdálenosti, zakoupit si ale můžete i jednodenní nebo třídenní jízdenku. Metro v Kantonu jezdí od roku 1997, jednalo se o čtvrtý čínský provoz podzemní dráhy. Od té doby vzniklo 7 standardních linek, jedna příměstská a také jedna nízkokapacitní automatická v novodobém centru města....Významnými dopravními body jsou především vlaková nádraží vysokorychlostní železnice. Nejdůležitějším je Jižní nádraží, které je na město napojené modrou linkou metra. Metrem odtud dojedete do centra za zhruba půl hodiny. Jízdné je odstupňováno podle vzdálenosti, zakoupit si ale můžete i jednodenní nebo třídenní jízdenku. Metro v Kantonu jezdí od roku 1997, jednalo se o čtvrtý čínský provoz podzemní dráhy. Od té doby vzniklo 7 standardních linek, jedna příměstská a také jedna nízkokapacitní automatická v novodobém centru města. Každá linka je něčím specifická a rozdílný je i vozový park, barevně sladěný s barvami jednotlivých linek. Většina linek má horní přívod elektrického proudu, tři linky pak spodní přívodní kolejnici.
Metro je naprostým základem velmi husté městské dopravy v Guangzhou. Vzhledem k poměrně velkému počtu zahraničních turistů je nutné ocenit kvalitní informace též v anglickém jazyce. Rozsáhlá síť čítající cca 260 km se má v příštích letech dále dynamicky rozvíjet. Raritou je také první asijská příměstská linka metra, která spojuje Guangzhou se sousedním městem Foshan, které je podobně jako jiná okolní města již srostlé s Kantonem do jedné velké metropolitní oblasti. Nejnovější linkou je číslo 6 s provozem pouze...Metro je naprostým základem velmi husté městské dopravy v Guangzhou. Vzhledem k poměrně velkému počtu zahraničních turistů je nutné ocenit kvalitní informace též v anglickém jazyce. Rozsáhlá síť čítající cca 260 km se má v příštích letech dále dynamicky rozvíjet. Raritou je také první asijská příměstská linka metra, která spojuje Guangzhou se sousedním městem Foshan, které je podobně jako jiná okolní města již srostlé s Kantonem do jedné velké metropolitní oblasti. Nejnovější linkou je číslo 6 s provozem pouze čtyřvozových souprav. Kromě metra a automatické linky APM vedoucí pod zdejším finančním centrem (CBD) se můžeme svézt také zatím jedinou tramvajovou linkou jezdící na ostrově Haizhu od vyhlídkové věže Canton Tower. Její zvláštností je neexistence trolejí, tramvaje se totiž dobíjejí v zastávkách.
Kdysi základní dopravní prostředek – dnes pouze doplňková síť – to jsou trolejbusy. Začaly tu jezdit v roce 1960 a podobně jako v jiných čínských městech byli jedinými zástupci kapacitní dopravy. Postupně se ale jejich role změnila, v Gunagzhou naštěstí zcela nezmizely – v centru dnes jezdí na celkem rozsáhlé síti 14 linek číslovaných od 101 výše a na nich moderní futuristicky vyhlížející čínské dvanáctimetrové trolejbusy s možností jízdy na bateriový pohon. Jsou to jedna z mála nízkopodlažních vozidel v Guangzhou, většina...Kdysi základní dopravní prostředek – dnes pouze doplňková síť – to jsou trolejbusy. Začaly tu jezdit v roce 1960 a podobně jako v jiných čínských městech byli jedinými zástupci kapacitní dopravy. Postupně se ale jejich role změnila, v Gunagzhou naštěstí zcela nezmizely – v centru dnes jezdí na celkem rozsáhlé síti 14 linek číslovaných od 101 výše a na nich moderní futuristicky vyhlížející čínské dvanáctimetrové trolejbusy s možností jízdy na bateriový pohon. Jsou to jedna z mála nízkopodlažních vozidel v Guangzhou, většina autobusů byť relativně nových má stále schody. A běžná je u městských autobusů i mechanická převodovka. Autobusy provozuje několik společností, hlavními dopravci jsou tři navzájem barevně odlišení dopravci. Jeden z nich právě provozuje také trolejbusy.
V Guangzhou najdete také jednu linku autobusové dopravy vyšší kvality, tzv. BRT. Koridor dlouhý cca 22 km z 26 stanicemi byl otevřen v roce 2010 a využívá ho cca 20 linek označených písmenem B a další kombinací čísel a písmen. Základem je linka B1, na které jako jediné můžete vidět kloubové autobusy. Ostatní vozy mají buďto oranžový BRT nátěr nebo se jedná o běžné vozy používané na standardních linkách. Koridor je většinou oddělen od ostatní dopravy a vede středem široké východní výpadovky z finančního centra (CBD). Zdejší systém se...V Guangzhou najdete také jednu linku autobusové dopravy vyšší kvality, tzv. BRT. Koridor dlouhý cca 22 km z 26 stanicemi byl otevřen v roce 2010 a využívá ho cca 20 linek označených písmenem B a další kombinací čísel a písmen. Základem je linka B1, na které jako jediné můžete vidět kloubové autobusy. Ostatní vozy mají buďto oranžový BRT nátěr nebo se jedná o běžné vozy používané na standardních linkách. Koridor je většinou oddělen od ostatní dopravy a vede středem široké východní výpadovky z finančního centra (CBD). Zdejší systém se vyznačuje nejdelšími stanicemi na světě – nástupiště dlouhá 260 metrů jsou od vozovky odděleny nízkými dveřními stěnami a autobusy přijíždějí k jednotlivým částem nástupiště podle čísla linky. Cestující tak mohou svůj autobus odchytit celkem snadno. Doprava zde je velmi dynamická a hustá – souhrnný interval se pohybuje kolem 10 sekund. Na kráse celého systému ubírá zdejší nevlídný a opotřebovaný vozový park.