V roce 1975 vznikly první tunelové trasy pod centrem města, které zachránily zdejší tramvaje před všeobecným nadšením z automobilů. Z tramvají se stal postupně tzv. Stadtbahn, který obsluhuje centrum Hannoveru čtyřmi základními stopami označenými barvou. Jednotlivé linky jsou číslovány od 1 výše a ve společných úsecích jezdí po 3-4, čili základní desetiminutový interval se skládá do 2-3 minut. Jedinou výjimkou z tohoto systému je zelený svazek linek 10 a 17, které jsou plně povrchové.V roce 1975 vznikly první tunelové trasy pod centrem města, které zachránily zdejší tramvaje před všeobecným nadšením z automobilů. Z tramvají se stal postupně tzv. Stadtbahn, který obsluhuje centrum Hannoveru čtyřmi základními stopami označenými barvou. Jednotlivé linky jsou číslovány od 1 výše a ve společných úsecích jezdí po 3-4, čili základní desetiminutový interval se skládá do 2-3 minut. Jedinou výjimkou z tohoto systému je zelený svazek linek 10 a 17, které jsou plně povrchové.
Na linkách Stadtbahnu jezdí pouze vysokopodlažní vozidla třech generací. Nejstarší z nich (TW 6000) je už pomalu na ústupu a velká část jich našla druhý domov v Budapešti. Druhá generace TW 2000 nabízí díky širší skříni více místa a také větší variabilitu – jednotky jsou na rozdíl od těch původních pouze dvouovozové, dají se tak lépe skládat podle poptávky. A nejnovější je typ TW 3000, který zejména nahradil nejstarší vozy, z nichž bude zachováno a rekonstruováno pouze 40. Nejnovější řada tramvají už nemá sklápěcí schody – ostatně už zbývá jen málo povrchových zastávek, které by neměly vysoká...Na linkách Stadtbahnu jezdí pouze vysokopodlažní vozidla třech generací. Nejstarší z nich (TW 6000) je už pomalu na ústupu a velká část jich našla druhý domov v Budapešti. Druhá generace TW 2000 nabízí díky širší skříni více místa a také větší variabilitu – jednotky jsou na rozdíl od těch původních pouze dvouovozové, dají se tak lépe skládat podle poptávky. A nejnovější je typ TW 3000, který zejména nahradil nejstarší vozy, z nichž bude zachováno a rekonstruováno pouze 40. Nejnovější řada tramvají už nemá sklápěcí schody – ostatně už zbývá jen málo povrchových zastávek, které by neměly vysoká nástupiště. A ty zbylé se postupně rekonstruují.
I přes rozsáhlý systém kolejové dopravy je potřeba obsloužit i zbylé území města a zejména jeho okolí autobusy. Čistě vnitroměstských linek obsluhujících širší centrum města je pouze 6, z toho dvě protisměrné okružní linky 100 a 200. A právě na těchto 6 linkách budou již brzy jezdit pouze elektrobusy. K původním elektrickým Solarisům nyní do Hannoveru chodí elektrická Citara od Mercedesu a počítá se i s kloubovou variantou. Jinak zde pod křídly místního dopravního podniku Üstra jezdí autobusy Solaris, MAN a Mercedes-Benz, zčásti s hybridním nebo plynovým pohonem.I přes rozsáhlý systém kolejové dopravy je potřeba obsloužit i zbylé území města a zejména jeho okolí autobusy. Čistě vnitroměstských linek obsluhujících širší centrum města je pouze 6, z toho dvě protisměrné okružní linky 100 a 200. A právě na těchto 6 linkách budou již brzy jezdit pouze elektrobusy. K původním elektrickým Solarisům nyní do Hannoveru chodí elektrická Citara od Mercedesu a počítá se i s kloubovou variantou. Jinak zde pod křídly místního dopravního podniku Üstra jezdí autobusy Solaris, MAN a Mercedes-Benz, zčásti s hybridním nebo plynovým pohonem.
Regionální doprava v poměrně hustě osídlené aglomeraci kolem Hannoveru stojí na vlacích S-Bahnu a autobusech. Veškerou veřejnou dopravu tu sdružuje systém GVH, pod který patří 8 železničních a autobusových dopravců. Systém S-Bahnu vznikl teprve v roce 2000 spolu se světovou výstavou Expo 2000. Dosavadního dopravce DB brzy vytřídá Transdev s novými elektrickými vlaky Stadler. Nedávno proběhla revoluce v linkovém vedení autobusů, kdy vznikly páteřní příměstské linky „Sprint-H“ označené čísly 300, 400 až 900. Jde o linky s krátkými intervaly zajišťující přímé spojení centra Hannoveru s hlavními...Regionální doprava v poměrně hustě osídlené aglomeraci kolem Hannoveru stojí na vlacích S-Bahnu a autobusech. Veškerou veřejnou dopravu tu sdružuje systém GVH, pod který patří 8 železničních a autobusových dopravců. Systém S-Bahnu vznikl teprve v roce 2000 spolu se světovou výstavou Expo 2000. Dosavadního dopravce DB brzy vytřídá Transdev s novými elektrickými vlaky Stadler. Nedávno proběhla revoluce v linkovém vedení autobusů, kdy vznikly páteřní příměstské linky „Sprint-H“ označené čísly 300, 400 až 900. Jde o linky s krátkými intervaly zajišťující přímé spojení centra Hannoveru s hlavními městy aglomerace. Autobusy na nich nasazené mají speciální barevný nátěr.