Metro zatím funguje v podobě jedné automatické linky systému VAL. Od poslední návštěvy v roce 2008 byla linka M1 prodloužena z hlavního nádraží Porta Nuova jižním směrem o 6 stanic do stanice Lingotto v roce 2011. Aktuálně se dokončuje další prodloužení jižním směrem o dvě nové stanice. Poté dojde na prodloužení této linky na západě a zatím jen v hrubých obrysech jsou plány na druhou linku metra, kde se vedou diskuze, zda bude pokračováno v dosavadním systému VAL s monopolním dodavatelem této technologie.Metro zatím funguje v podobě jedné automatické linky systému VAL. Od poslední návštěvy v roce 2008 byla linka M1 prodloužena z hlavního nádraží Porta Nuova jižním směrem o 6 stanic do stanice Lingotto v roce 2011. Aktuálně se dokončuje další prodloužení jižním směrem o dvě nové stanice. Poté dojde na prodloužení této linky na západě a zatím jen v hrubých obrysech jsou plány na druhou linku metra, kde se vedou diskuze, zda bude pokračováno v dosavadním systému VAL s monopolním dodavatelem této technologie.
S rozvojem metra souvisí také nový hlavní dopravní uzel v Turíně, a to stanice Porta Susa. Na již existující lince metra M1 byla přidána tato nová stanice v roce 2011 a od roku 2013 je v provozu i nový železniční tunel „Passante“, který propojil a rozšířil tratě od severu a jihu. Původní koleje na povrchu v oblasti nádraží Porta Susa byly zahloubeny a místo nich vznikla velká skleněná hala zastřešující podzemní prostor pro vlaky i metro, obklopená autobusovými zastávkami městské i regionální dopravy. Získaný prostor po původních kolejích je však ještě dnes zčásti nevyužitý.S rozvojem metra souvisí také nový hlavní dopravní uzel v Turíně, a to stanice Porta Susa. Na již existující lince metra M1 byla přidána tato nová stanice v roce 2011 a od roku 2013 je v provozu i nový železniční tunel „Passante“, který propojil a rozšířil tratě od severu a jihu. Původní koleje na povrchu v oblasti nádraží Porta Susa byly zahloubeny a místo nich vznikla velká skleněná hala zastřešující podzemní prostor pro vlaky i metro, obklopená autobusovými zastávkami městské i regionální dopravy. Získaný prostor po původních kolejích je však ještě dnes zčásti nevyužitý.
Díky novému železničnímu spojení skrz centrum se postupně výrazně rozvinula příměstská železnice označovaná jako SFM. Rozvojové plány jsou i do budoucna, plánuje se napojení dosud oddělené vlakové linky A od severozápadu kolem letiště, která dnes končí na nádraží Dora na okraji širšího centra. Po napojení na centrální podzemní úsek pojede kolem letiště linka 4 mnohem častěji a nahradí tak dosavadní autobusy, které jsou nevyhovující jak typem vozidel, tak intervalem i spolehlivostí. A v plánu jsou i další linky a vyšší využití centrální podzemní trasy. Příměstské vlaky SFM provozují italské...Díky novému železničnímu spojení skrz centrum se postupně výrazně rozvinula příměstská železnice označovaná jako SFM. Rozvojové plány jsou i do budoucna, plánuje se napojení dosud oddělené vlakové linky A od severozápadu kolem letiště, která dnes končí na nádraží Dora na okraji širšího centra. Po napojení na centrální podzemní úsek pojede kolem letiště linka 4 mnohem častěji a nahradí tak dosavadní autobusy, které jsou nevyhovující jak typem vozidel, tak intervalem i spolehlivostí. A v plánu jsou i další linky a vyšší využití centrální podzemní trasy. Příměstské vlaky SFM provozují italské dráhy Trenitalia, dvě z linek provozuje místní dopravní podnik GTT.
Tramvajová doprava stagnuje a bohužel není její potenciál příliš využitý. Kromě páteřních severojižních linek 4 a 10 a částečně také východozápadní linky 3 jsou ostatní tramvaje utopené v každodenních zácpách a většina nasazených vozidel již dávno neodpovídá požadavkům na moderní veřejnou dopravu. Nejmodernější sedmičlánkové nízkopodlažní tramvaje Alstom Cityway najdete na severojižních linkách 4 a 10, na dalších linkách pak jezdí mix prastarých dvoučlánkových tramvají z 60., resp. 80. let, a již částečně nízkopodlažních tříčlánkových tramvají z počátku 90. let.Tramvajová doprava stagnuje a bohužel není její potenciál příliš využitý. Kromě páteřních severojižních linek 4 a 10 a částečně také východozápadní linky 3 jsou ostatní tramvaje utopené v každodenních zácpách a většina nasazených vozidel již dávno neodpovídá požadavkům na moderní veřejnou dopravu. Nejmodernější sedmičlánkové nízkopodlažní tramvaje Alstom Cityway najdete na severojižních linkách 4 a 10, na dalších linkách pak jezdí mix prastarých dvoučlánkových tramvají z 60., resp. 80. let, a již částečně nízkopodlažních tříčlánkových tramvají z počátku 90. let.
Kromě relativně opečovávaných páteřních linek 3, 4 a 10 jezdí tramvaje také na linkách 9, 13, 15 a na okružní 16. Pod číslem 7 se skrývá historická víkendová linka a část linek 10 a 13 (v severozápadní části města) je stále nahrazena autobusy. Dlouhá severojižní linka 18 dokonce zcela, i když autobusy jedou až na pár výjimek stále po ještě nezrušených kolejích. V plánu je snad výraznější obnova tramvají, která by měla postupně dostat ze hry staré vysokopodlažní dvoučlánkové vozy, jejichž základ pochází ze 30. let 20. století.Kromě relativně opečovávaných páteřních linek 3, 4 a 10 jezdí tramvaje také na linkách 9, 13, 15 a na okružní 16. Pod číslem 7 se skrývá historická víkendová linka a část linek 10 a 13 (v severozápadní části města) je stále nahrazena autobusy. Dlouhá severojižní linka 18 dokonce zcela, i když autobusy jedou až na pár výjimek stále po ještě nezrušených kolejích. V plánu je snad výraznější obnova tramvají, která by měla postupně dostat ze hry staré vysokopodlažní dvoučlánkové vozy, jejichž základ pochází ze 30. let 20. století.
Od poslední návštěvy v roce 2008 se výrazně pokročilo v obnově vozového parku autobusů. Místní dopravní podnik GTT provozuje přes 1000 autobusů, z toho cca 250 kloubových. Část vozidel je poháněna plynem, rozšířila se flotila elektrobusů. K 22 minielektrobusům z roku 2003 určených na doplňkové linky v historickém centru bylo v posledních dvou letech pořízeno 28 dvanáctimetrových čínských elektrobusů BYD. V roce 2019 bylo také pořízeno 76 tureckých naftových Mercedesů Conecto již v nové podobě turínského nátěru. 35 z nich je kloubových. A v roce 2020 se očekává dodávka 40 dalších „Turků“.Od poslední návštěvy v roce 2008 se výrazně pokročilo v obnově vozového parku autobusů. Místní dopravní podnik GTT provozuje přes 1000 autobusů, z toho cca 250 kloubových. Část vozidel je poháněna plynem, rozšířila se flotila elektrobusů. K 22 minielektrobusům z roku 2003 určených na doplňkové linky v historickém centru bylo v posledních dvou letech pořízeno 28 dvanáctimetrových čínských elektrobusů BYD. V roce 2019 bylo také pořízeno 76 tureckých naftových Mercedesů Conecto již v nové podobě turínského nátěru. 35 z nich je kloubových. A v roce 2020 se očekává dodávka 40 dalších „Turků“.
Zbytek vozového parku autobusů GTT tvoří především italské stroje Iveco Cityclass nebo standardní i kloubové autobusy Citelis od Irisbusu. Zvláštností jsou kloubové autobusy VanHool, kterých (ač již skoro dvacetiletých), jezdí z původních 85 kusů ještě cca 60. Pro některé příměstské linky jsou k dispozici také české autobusy Iveco Crossway LE. Některé příměstské linky provozují také soukromí dopravci jako subdodávku pro GTT a zde je vozový park ještě pestřejší. Síť autobusových linek MHD je rozdělena na linky páteřní a doplňkové, které jsou v dopravních mapách vyznačeny jinou barvou a ty...Zbytek vozového parku autobusů GTT tvoří především italské stroje Iveco Cityclass nebo standardní i kloubové autobusy Citelis od Irisbusu. Zvláštností jsou kloubové autobusy VanHool, kterých (ač již skoro dvacetiletých), jezdí z původních 85 kusů ještě cca 60. Pro některé příměstské linky jsou k dispozici také české autobusy Iveco Crossway LE. Některé příměstské linky provozují také soukromí dopravci jako subdodávku pro GTT a zde je vozový park ještě pestřejší. Síť autobusových linek MHD je rozdělena na linky páteřní a doplňkové, které jsou v dopravních mapách vyznačeny jinou barvou a ty páteřní mají o něco kratší intervaly.