Vancouver má od roku 1986 moderní síť nadzemního metra, které vyráží z centra v podzemí, ale celý zbytek trasy je již veden nad zemí. Společně zde z centra jezdí dvě linky – Expo Line a Millenium Line, které se pak na jihovýchodě rozdělí – modrá Expo Line míří přes obří most do přeměstí Surrey a žlutá Milleium Line se po velké smyčce postupně vrací zpět k centru Vancoueru, kde dokonce překříží sebe sama. Připravované prodloužení žluté linky dál na severovýchod s sebou přinese v průběhu roku 2016 i změnu linkového vedení. Ve společném úseku z centra tak již povede pouze modrá linka, která ale... Vancouver má od roku 1986 moderní síť nadzemního metra, které vyráží z centra v podzemí, ale celý zbytek trasy je již veden nad zemí. Společně zde z centra jezdí dvě linky – Expo Line a Millenium Line, které se pak na jihovýchodě rozdělí – modrá Expo Line míří přes obří most do přeměstí Surrey a žlutá Milleium Line se po velké smyčce postupně vrací zpět k centru Vancoueru, kde dokonce překříží sebe sama. Připravované prodloužení žluté linky dál na severovýchod s sebou přinese v průběhu roku 2016 i změnu linkového vedení. Ve společném úseku z centra tak již povede pouze modrá linka, která ale bude jezdit dvakrát častěji. Třetí linka metra je od původního SkyTrainu zcela oddělená a vede částečně pod zemí z centra Vancouveru na jih, kde se vynoří nad povrch a pokračuje jednou větví na letiště a druhou do předměstí Richmond. Metro je ve Vancouveru plně automatické, ale obejde se bez dveřních stěn na nástupištích.
Metro je základ zdejšího dopravního systému, který koordinuje společnost TransLink zajišťující spolupráci jednotlivých dopravců a uznávání jízdních dokladů – základem tarifní integrace je čipová karta Compass, na kterou lze nahrát jak časové jízdenky, tak i peněžní obnos, ze kterého pak lze automaticky platit jednotlivé jízdné, které je přestupní a časové. Platit lze i hotově, ale tam, kde nejsou automaty, čili u řidiče autobusů, je nutné vhazovat do kasičky přesný obnos a jízdenku pak nedostanete žádnou, tedy takto ani není možné přestupovat. Turnikety se v metru objevily teprve v dubnu... Metro je základ zdejšího dopravního systému, který koordinuje společnost TransLink zajišťující spolupráci jednotlivých dopravců a uznávání jízdních dokladů – základem tarifní integrace je čipová karta Compass, na kterou lze nahrát jak časové jízdenky, tak i peněžní obnos, ze kterého pak lze automaticky platit jednotlivé jízdné, které je přestupní a časové. Platit lze i hotově, ale tam, kde nejsou automaty, čili u řidiče autobusů, je nutné vhazovat do kasičky přesný obnos a jízdenku pak nedostanete žádnou, tedy takto ani není možné přestupovat. Turnikety se v metru objevily teprve v dubnu 2016 po dlouhých přípravách a průtazích. Do té doby byly u vstupů do stanic pouze označovače/validátory. Nyní je nutné přiložit jízdenku ke čtecímu zařízení také při výstupu z metra. Se stejnou čipovou kartou se dostanete také na místní přívoz a na jedinou příměstskou železniční linku. Samozřejmě se s ní dá nastoupit i do všech trolejbusů a autobusů.
Vancouver má poměrně rozsáhlou síť trolejbusů. Ty zde jezdí od roku 1948 a potkáte je hlavně v centru, odkud rozvážejí cestující do jižní a východní části Vancouveru. 13 linek jezdí v krátkých intervalech a na čtvrtině z nich potkáte kloubové trolejbusy, jinak standardní. Flotila trolejbusů kompletně obnovená v letech 2005-2009 je nízkopodlažní a pochází stejně jako většina zdejších autobusů od kanadského výrobce New Flyer. Zbytek sítě tvoří autobusové linky, z nichž ty nejpáteřnější jsou označeny písmenem B. Nejsilnější takovou linkou je 99B obsluhující hlavní obytnou číst Vancouveru mířící... Vancouver má poměrně rozsáhlou síť trolejbusů. Ty zde jezdí od roku 1948 a potkáte je hlavně v centru, odkud rozvážejí cestující do jižní a východní části Vancouveru. 13 linek jezdí v krátkých intervalech a na čtvrtině z nich potkáte kloubové trolejbusy, jinak standardní. Flotila trolejbusů kompletně obnovená v letech 2005-2009 je nízkopodlažní a pochází stejně jako většina zdejších autobusů od kanadského výrobce New Flyer. Zbytek sítě tvoří autobusové linky, z nichž ty nejpáteřnější jsou označeny písmenem B. Nejsilnější takovou linkou je 99B obsluhující hlavní obytnou číst Vancouveru mířící od západu na východ. Její východní konec byl v roce 2002 nahrazen novou linkou metra (Millenium Line). Stejný osud pak čeká linku 97B po dalším prodloužení linky metra v závěru roku 2016. Vzhled trolejbusů a autobusů podléhá místním zvyklostem, kdy má praktičnost přednost před designem a také bezpečnost a bezbariérová přístupnost před ostatními požadavky cestujících na cestovní komfort. Řidiči jsou tu velmi milí a ochotní a to samé lze očekávat i od cestujících. Všichni se tu neustále zdraví a děkují si. Jízda trolejbusem i autobusem ale bývá velmi dynamická a je potřeba si hlídat přijíždějící vozidlo i výstupní zastávku. Bohužel rychlost autobusů ani trolejbusů není příliš vysoká kvůli roštovému uličnímu systému a semaforům doslova na každém rohu.