Město Frýdek-Místek vzniklo za druhé světové války spojením dvou dosud samostatných měst oddělených řekou Ostravicí, která je zároveň hranicí mezi Moravou a Slezskem. Spojením moravského Místku se slezským Frýdkem tak vzniklo město, které dnes čítá cca 60 000 obyvatel. Frýdek-Místek leží cca 20 km jižně od Ostravy a sousední také s Havířovem či Českým Těšínem. Město se rozvinulo díky všudypřítomnému, zejména hutnickému a důlnímu průmyslu v okolí. Malá historická jádra jsou obklopena panelákovými sídlišti a s oběma hlavními městy sousedí nebo již srostly také některé okolní obce.Město Frýdek-Místek vzniklo za druhé světové války spojením dvou dosud samostatných měst oddělených řekou Ostravicí, která je zároveň hranicí mezi Moravou a Slezskem. Spojením moravského Místku se slezským Frýdkem tak vzniklo město, které dnes čítá cca 60 000 obyvatel. Frýdek-Místek leží cca 20 km jižně od Ostravy a sousední také s Havířovem či Českým Těšínem. Město se rozvinulo díky všudypřítomnému, zejména hutnickému a důlnímu průmyslu v okolí. Malá historická jádra jsou obklopena panelákovými sídlišti a s oběma hlavními městy sousedí nebo již srostly také některé okolní obce.
Podél dělící řeky Ostravice vede jednokolejná železniční trať, která však není úplně pravou páteří spojení s okolními městy - to zajišťují především autobusy. MHD je kvůli nutnosti propojení obou měst po dvou mostech přes řeku Ostravici poměrně intenzivní a většina autobusových linek vede jak přes Frýdek, tak přes Místek. Důležitým uzlem je kromě historických center obou měst také vlakové nádraží. U něj vyrostlo ze západní strany také zcela nové autobusové nádraží pro příměstskou dopravu. Páteří MHD je linka 1, která má ve špičkách maximálně desetiminutové intervaly a mimo špičky jezdí...Podél dělící řeky Ostravice vede jednokolejná železniční trať, která však není úplně pravou páteří spojení s okolními městy - to zajišťují především autobusy. MHD je kvůli nutnosti propojení obou měst po dvou mostech přes řeku Ostravici poměrně intenzivní a většina autobusových linek vede jak přes Frýdek, tak přes Místek. Důležitým uzlem je kromě historických center obou měst také vlakové nádraží. U něj vyrostlo ze západní strany také zcela nové autobusové nádraží pro příměstskou dopravu. Páteří MHD je linka 1, která má ve špičkách maximálně desetiminutové intervaly a mimo špičky jezdí každých 20 minut. Tato linka je o letních prázdninách očíslována jako 21. Dalšími hlavními linkami jsou čísla 2, 3, 5, 6 a 8, přičemž místo osmičky jezdí o víkendech linka 18. Tyto hlavní linky mají ve špičkách interval zpravidla 30 minut, o víkendech jejich interval neklesá pod 60 minut. Ostatní linky jsou buď doplňkové, školní nebo napůl příměstské. Zajímavostí jsou také polokružní linky 9 a 10, které jezdí proti sobě mezi Frýdkem a Místkem a jsou vedeny po obou zdejších mostech.
V prosinci 2013 byla provedena rozsáhlá reorganizace příměstských linek, která se dotkla i MHD. V rámci zpřehlednění bylo zrušeno celkem 10 regionálních linek, některé byly začleněny do jiných, některé nahradila MHD, která se rozšířila do dalších okolních obcí. Vznikly tak dvě nové linky MHD - 12 do Staříče a 14 do Janovic. Kromě toho byly prodlouženy linky 8 a 13 do obcí Žabeň a Paskov a linky 3, 17 a 19 do Bašky. Vždy však pouze část spojů. A důvod rozšíření MHD? Tím asi bude atraktivní tarif MHD - od března 2011 je totiž MHD Frýdek-Místek v podstatě bezplatná - na čipovou kartu si lze...V prosinci 2013 byla provedena rozsáhlá reorganizace příměstských linek, která se dotkla i MHD. V rámci zpřehlednění bylo zrušeno celkem 10 regionálních linek, některé byly začleněny do jiných, některé nahradila MHD, která se rozšířila do dalších okolních obcí. Vznikly tak dvě nové linky MHD - 12 do Staříče a 14 do Janovic. Kromě toho byly prodlouženy linky 8 a 13 do obcí Žabeň a Paskov a linky 3, 17 a 19 do Bašky. Vždy však pouze část spojů. A důvod rozšíření MHD? Tím asi bude atraktivní tarif MHD - od března 2011 je totiž MHD Frýdek-Místek v podstatě bezplatná - na čipovou kartu si lze nahrát roční kupon za 1 Kč. Od té doby se údajně zvýšil počet cestujících cca o 17 %. Je tedy logické, že o autobusy zdarma mají zájem také okolní obce. Integrace do systému ODIS zde možná i kvůli této zvláštnosti pokulhává - zatím jsou zapojeny pouze vlaky a malá část příměstských linek. Většina linek ČSAD Frýdek-Místek je tedy zpoplatněna kilometrickým tarifem dopravce bez možnosti využít výhod při přestupech, například na vlaky. MHD ve Frýdku-Místku provozuje společnost ČSAD Frýdek-Místek, člen skupiny 3ČSAD. Jeho zelenobílé autobusy zajišťují jak celou MHD, tak i většinu příměstských linek v okolí. Celkem vlastní tento dopravce asi 100 autobusů, z nichž cca 40 je určeno pro MHD, i když zde dochází k nasazování příměstských autobusů na městské linky a obráceně. Vozový park je obnovován výrobky z Vysokého Mýta (nyní Iveco), v poslední době jsou nakupovány zejména dvanáctimetrové Citelisy pro MHD a částečně nízkopodlažní Crosswaye LE pro příměstské linky. Poměrně velký podíl tu mají i vysokopodlažní Crosswaye se zkrácenou délkou necelých 11 metrů. Karos starších 10 let tu jezdí jen pár. Dopravce má ve svém repertoáru také několik nízkokapacitních SORů, ty však vypravuje především na linky MHD v Hranicích na Moravě.