Městskou dopravu tvoří 15 linek obsluhujících nejen samotné město, ale i poměrně široké okolí. Linky 9 a 12 zajíždějí až do Slaného, 7 a 17 do Smečna na severozápadě, 4 do Dřetovic na východě, 14 a 16 do Přítočna na jihu. Páteřními linkami jsou 1, 3, 5 a 6. Jednička s šestkou spojují největší kladenská sídliště – Rozdělov na západě a Kročehlavy na východě. Linka 3 obsluhuje kromě Kročehlav také Ostrovec na severu, pětka jezdí také kolem hlavního kladenského nádraží a nemocnice k Aquaparku. Páteřní linky se různě prolínají a kombinují, v zásadě všechny nějakým způsobem obsluhují centrum města...Městskou dopravu tvoří 15 linek obsluhujících nejen samotné město, ale i poměrně široké okolí. Linky 9 a 12 zajíždějí až do Slaného, 7 a 17 do Smečna na severozápadě, 4 do Dřetovic na východě, 14 a 16 do Přítočna na jihu. Páteřními linkami jsou 1, 3, 5 a 6. Jednička s šestkou spojují největší kladenská sídliště – Rozdělov na západě a Kročehlavy na východě. Linka 3 obsluhuje kromě Kročehlav také Ostrovec na severu, pětka jezdí také kolem hlavního kladenského nádraží a nemocnice k Aquaparku. Páteřní linky se různě prolínají a kombinují, v zásadě všechny nějakým způsobem obsluhují centrum města a sídliště Kočehlavy na jihovýchodě. Zajímavou linkou je desítka jezdící v hodinovém intervalu nízkokapacitním autobusem z centra Kročehlav do historického jádra Kladna. Ryze dělnické jsou linky 11 a 13, jezdící pouze několika spoji ve špičkách z Kročehlav do průmyslové zóny východně od centra. Linky 14 a 16 obsluhují novou průmyslovou zónu na jihu Kročehlav. Jediná noční linka 19 již byla v roce 2012 zrušena.
Vozový park pro linky MHD tvoří především dvanáctimetrové městské Karosy, doplňované postupně nízkopodlažními Citybusy, Citelisy i nejnovějším modelem Urbanway od Iveca. V poslední době jsou nově nakupované autobusy poháněny CNG. Kloubové autobusy provozované dříve na lince 1 už v Kladně nenajdete. V brzké době by se však do Kladna měly kloubové autobusy vrátit, a to na příměstské linky do Prahy – v aktuálním výběrovém řízení na celkem 27 nových autobusů byl i požadavek na 9 kloubových. Všechny nové autobusy dodá, ostatně jako již poněkolikáté za sebou, firma SOR. A opět v plynové verzi....Vozový park pro linky MHD tvoří především dvanáctimetrové městské Karosy, doplňované postupně nízkopodlažními Citybusy, Citelisy i nejnovějším modelem Urbanway od Iveca. V poslední době jsou nově nakupované autobusy poháněny CNG. Kloubové autobusy provozované dříve na lince 1 už v Kladně nenajdete. V brzké době by se však do Kladna měly kloubové autobusy vrátit, a to na příměstské linky do Prahy – v aktuálním výběrovém řízení na celkem 27 nových autobusů byl i požadavek na 9 kloubových. Všechny nové autobusy dodá, ostatně jako již poněkolikáté za sebou, firma SOR. A opět v plynové verzi. Kloubové autobusy už naznačují, že plán na rozšíření PID i na Kladensko už je myšlen opravdu vážně. Zatímco na příměstských linkách se to v poslední době novými autobusy (z dílny SOR) jen hemží, výraznější obnova městské flotily se teprve očekává – pro rok 2018 má v plánu kladenský dopravce pořídit 27 nových vozů právě pro MHD.
Dopravce ČSAD MHD Kladno byl v roce 2016 také pohlcen autobusovým gigantem Arrriva, ještě v roce 2017 by mělo dojít i k oficiálnímu přejmenování. Již teď lze ale sledovat první náznaky členství v této skupině – na příměstských linkách se objevují například vozy sousedního PROBO BUSu, který patří stejnému majiteli, na linkách MHD lze aktuálně vidět také třeba Citybus původem od dopravce OSNADO (opět Arriva). Příměstské i některé městské Karosy původem od jihomoravského dopravce VYDOS BUS jezdí nově již pár let také na Kladně.Dopravce ČSAD MHD Kladno byl v roce 2016 také pohlcen autobusovým gigantem Arrriva, ještě v roce 2017 by mělo dojít i k oficiálnímu přejmenování. Již teď lze ale sledovat první náznaky členství v této skupině – na příměstských linkách se objevují například vozy sousedního PROBO BUSu, který patří stejnému majiteli, na linkách MHD lze aktuálně vidět také třeba Citybus původem od dopravce OSNADO (opět Arriva). Příměstské i některé městské Karosy původem od jihomoravského dopravce VYDOS BUS jezdí nově již pár let také na Kladně.
Na linkách MHD platí jednotný tarif, který lze kombinovat i s tarifem SID při cestách mimo Kladno. Bez jakékoli průkazky je jednorázové vstupné do autobusu MHD 16 Kč, s čipovou kartou 14 Kč. Dále si lze na čipovou kartu nahrát různé časové kupony i s její pomocí platit jednorázové jízdné. Kladno od září 2016 rozšířilo slevy či téměř bezplatnou přepravu pro děti i seniory. Nově cestují pouze za 1 Kč (za každou jízdu) děti, žáci a studenti maximálně středních škol od 6 do 26 let a také senioři nad 65 let nebo starobní důchodci. Podmínkou cesty za korunu je čipová karta s nahranou příslušnou... Na linkách MHD platí jednotný tarif, který lze kombinovat i s tarifem SID při cestách mimo Kladno. Bez jakékoli průkazky je jednorázové vstupné do autobusu MHD 16 Kč, s čipovou kartou 14 Kč. Dále si lze na čipovou kartu nahrát různé časové kupony i s její pomocí platit jednorázové jízdné. Kladno od září 2016 rozšířilo slevy či téměř bezplatnou přepravu pro děti i seniory. Nově cestují pouze za 1 Kč (za každou jízdu) děti, žáci a studenti maximálně středních škol od 6 do 26 let a také senioři nad 65 let nebo starobní důchodci. Podmínkou cesty za korunu je čipová karta s nahranou příslušnou kategorií. Senioři nad 70 let nově platí 1 Kč na měsíc či 12 Kč za rok. Nastupuje se pouze předními dveřmi.
Na linkách mezi Kladnem a Prahou vládne poměrně tvrdý konkurenční boj – o nedotované spoje se dělí jak majoritní ČSAD MHD Kladno, tak i další soukromníci, kteří zde operují již dlouhá léta (Kateřina Kulhánková, Autodoprava Lamer, Pohl Kladno a Jiří Zíka). Část z nich má koordinovaný jízdní řád, v poslední době však zde byl poměrně bouřlivý pohyb počtu spojů. První taková větší změna nastala při prodloužení metra A do Motola v roce 2015, kdy byly kladenské linky zkráceny z Dejvické na Nádraží Veleslavín. Zároveň s tím hlavní dopravce výrazně navýšil počet spojů. Následně však přišel návrat do...Na linkách mezi Kladnem a Prahou vládne poměrně tvrdý konkurenční boj – o nedotované spoje se dělí jak majoritní ČSAD MHD Kladno, tak i další soukromníci, kteří zde operují již dlouhá léta (Kateřina Kulhánková, Autodoprava Lamer, Pohl Kladno a Jiří Zíka). Část z nich má koordinovaný jízdní řád, v poslední době však zde byl poměrně bouřlivý pohyb počtu spojů. První taková větší změna nastala při prodloužení metra A do Motola v roce 2015, kdy byly kladenské linky zkráceny z Dejvické na Nádraží Veleslavín. Zároveň s tím hlavní dopravce výrazně navýšil počet spojů. Následně však přišel návrat do reality podpořený nedostatkem řidičů – v roce 2016 opět celkový počet spojů poklesl. Své linky postupně omezil také dopravce Kateřina Kulhánková, možná i kvůli potížím s počtem provozuschopných autobusů. Nadějí pro všechny dopravce a udržitelný provoz do budoucna je plánované zapojení do systému PID, které zkoordinuje jízdní řády všech dopravců a hlavně umožní pravidelným cestujícím využívat celou škálu spojů včetně železnice, která stále čeká na modernizaci trati i vozidel.