Městská hromadná doprava v podobě autobusových linek prošla hned několika vlnami reorganizace. V roce 2009 v souvislosti se zavedením Středočeské integrované dopravy a s potřebou zpřehlednění tehdejšího linkového vedení byl zredukován počet linek MHD ze 17 na 10. Zároveň přestaly některé linky MHD obsluhovat mimopříbramské obce a byly nahrazeny linkami SID. Toto zřejmě až příliš radikální zjednodušení linkového vedení však nevydrželo příliš dlouho. Po několika dílčích úpravách nového stavu bylo v roce 2011 přikročeno k rozdělení 10 základních linek na několik podvariant označených písmeny A,...Městská hromadná doprava v podobě autobusových linek prošla hned několika vlnami reorganizace. V roce 2009 v souvislosti se zavedením Středočeské integrované dopravy a s potřebou zpřehlednění tehdejšího linkového vedení byl zredukován počet linek MHD ze 17 na 10. Zároveň přestaly některé linky MHD obsluhovat mimopříbramské obce a byly nahrazeny linkami SID. Toto zřejmě až příliš radikální zjednodušení linkového vedení však nevydrželo příliš dlouho. Po několika dílčích úpravách nového stavu bylo v roce 2011 přikročeno k rozdělení 10 základních linek na několik podvariant označených písmeny A, B, případně i C. Tím se otevřel prostor pro další a další trasové změny základního linkového schématu.
Od roku 2011 je stav linkového vedení MHD poměrně stabilizovaný, pouze v roce 2016 město přikročilo k omezení večerního a víkendového provozu z důvodu úspor, na druhou stranu v roce 2013 vznikl v rámci MHD tzv. Turistický vláček, vozící v sezoně turisty na Svatou Horu, později i k hornickému skanzenu v Březových Horách. Další novinkou v roce 2016 byly víkendové sezonní spoje do příměstských obcí Orlov a Kozičín na úpatí Brd. V rámci reorganizace MHD se také zlepšila informovanost cestujících, jízdní řády vylepené na zastávkách získaly klasickou podobu MHD. Ve stávajícím stavu je i nadále...Od roku 2011 je stav linkového vedení MHD poměrně stabilizovaný, pouze v roce 2016 město přikročilo k omezení večerního a víkendového provozu z důvodu úspor, na druhou stranu v roce 2013 vznikl v rámci MHD tzv. Turistický vláček, vozící v sezoně turisty na Svatou Horu, později i k hornickému skanzenu v Březových Horách. Další novinkou v roce 2016 byly víkendové sezonní spoje do příměstských obcí Orlov a Kozičín na úpatí Brd. V rámci reorganizace MHD se také zlepšila informovanost cestujících, jízdní řády vylepené na zastávkách získaly klasickou podobu MHD. Ve stávajícím stavu je i nadále páteřní linka 2 s intervalem 5-10 minut ve špičkách, z ostatních linek mají kratší a pravidelné intervaly už jen linka 1, polookružní linka 3 a také doplňková bezbariérová linka 6, která má sice dlouhou trasu, ale obsluhuje i hůře dostupné oblasti v rámci města. Ostatní linky buďto zajišťují školní nebo dělnické spoje a nebo obsluhují některé příměstské části Příbrami.
V regionální dopravě se událo za posledních 10 let také mnohé. V roce 2007 byla integrována hlavní trasa Příbram – Dobříš – Praha do Středočeské integrované dopravy, tím se sjednotily tarifní podmínky u všech tří tehdejších dopravců. Tento pilotní projekt byl rozšířen v roce 2009 na celé Příbramsko, zdejší linky byly označeny písmenem D. V roce 2010 bylo otevřeno nové autobusové nádraží s pilovitým uspořádáním nástupišť i moderní odbavovací halou. V roce 2014 došlo k větším úpravám linek mezi Příbramí a Prahou, vznikla nová pravidelná linka D99 přes Obořiště. Zajímavé byly změny zdejších...V regionální dopravě se událo za posledních 10 let také mnohé. V roce 2007 byla integrována hlavní trasa Příbram – Dobříš – Praha do Středočeské integrované dopravy, tím se sjednotily tarifní podmínky u všech tří tehdejších dopravců. Tento pilotní projekt byl rozšířen v roce 2009 na celé Příbramsko, zdejší linky byly označeny písmenem D. V roce 2010 bylo otevřeno nové autobusové nádraží s pilovitým uspořádáním nástupišť i moderní odbavovací halou. V roce 2014 došlo k větším úpravám linek mezi Příbramí a Prahou, vznikla nová pravidelná linka D99 přes Obořiště. Zajímavé byly změny zdejších dopravců. V roce 2008 se sloučil příbramský Connex s pražským, hned poté byla firma přejmenována na Veolia Transport Praha, dnes Arriva Praha. Dobříšský Bosák Bus byl Arrivou také odkoupen a v roce 2015 sloučen s mladoboleslavským Transcentrem pod název Arriva Střední Čechy. Poslední soukromý dopravce na trase Příbram – Praha (Cup Tour Bus) byl pražskou Arrivou koupen v roce 2014. Dokončení celého procesu se očekává v červnu 2017, kdy se příbramská pobočka pražské Arrivy sloučí s tou dobříšskou pod jeden název Arriva Střední Čechy.
Za posledních 10 let se také proměnil vozový park příbramské MHD. Stále stejný dopravce, byť postupně několikrát změnil název, má pro potřeby MHD v Příbrami vyčleněno celkem 26 autobusů, z toho 10 alespoň částečně nízkopodlažních. Zatímco starší autobusy jsou zastoupeny dvanáctimetrovými Karosami (13 kusů), nové autobusy již byly pořizovány výhradně od SORu (také 13 kusů). Obnova vozového parku probíhá sice plynule, nicméně asi nedostatečně z pohledu objednatele (město Příbram), které již nyní prohlašuje, že by v Příbrami rádo vidělo jiného provozovatele MHD. V posledních letech byly...Za posledních 10 let se také proměnil vozový park příbramské MHD. Stále stejný dopravce, byť postupně několikrát změnil název, má pro potřeby MHD v Příbrami vyčleněno celkem 26 autobusů, z toho 10 alespoň částečně nízkopodlažních. Zatímco starší autobusy jsou zastoupeny dvanáctimetrovými Karosami (13 kusů), nové autobusy již byly pořizovány výhradně od SORu (také 13 kusů). Obnova vozového parku probíhá sice plynule, nicméně asi nedostatečně z pohledu objednatele (město Příbram), které již nyní prohlašuje, že by v Příbrami rádo vidělo jiného provozovatele MHD. V posledních letech byly nakupovány především částečně nízkopodlažní autobusy SOR BN10,5 (naposledy dva v roce 2016), z jiných provozoven Arrivy dorazilo také několik starších Karos (například z Kutné Hory, Teplic nebo Trutnova). Nejstarším zástupcem je Karosa B932 z roku 1997.