MHD v Táboře už léta zajišťuje dopravce Comett Plus. Od poslední návštěvy v roce 2013 obnovil cca 2/3 svého vozového parku. Nadobro se odporoučely poslední Ikarusy i poslední vysokopodlažní Karosy. Dnes už jsou všechny spoje bezbariérově přístupné. Po dokončení dodávky standardních i kloubových Solarisů, kterých v Táboře jezdí celkem 7, se Tábor vydal cestou nákupů u firmy Iveco. Zatímco Citybus tu nepotkáte už žádný a Citelisy jsou až na 4 výjimky také rozprodány jinam, žezlo ve flotile převzal model Urbanway v plynové verzi – po dodání nejnovějšího kusu v roce 2020 jich tu jezdí už 15 (z...MHD v Táboře už léta zajišťuje dopravce Comett Plus. Od poslední návštěvy v roce 2013 obnovil cca 2/3 svého vozového parku. Nadobro se odporoučely poslední Ikarusy i poslední vysokopodlažní Karosy. Dnes už jsou všechny spoje bezbariérově přístupné. Po dokončení dodávky standardních i kloubových Solarisů, kterých v Táboře jezdí celkem 7, se Tábor vydal cestou nákupů u firmy Iveco. Zatímco Citybus tu nepotkáte už žádný a Citelisy jsou až na 4 výjimky také rozprodány jinam, žezlo ve flotile převzal model Urbanway v plynové verzi – po dodání nejnovějšího kusu v roce 2020 jich tu jezdí už 15 (z toho 2 kloubové a 2 ve zkrácené 10,5m verzi). Obnovena a doplněna byla také flotila minibusů, které primárně zajišťují linky 60 a 61. K původním Stratosům (z nichž dva jsou již vyřazeny) byly pořízeny 2 vozy Rošero a dvě Dekstry (poslední v roce 2019). Celkem má Comett Plus pro MHD vyčleněno 37 autobusů.
Aktuálně je opět uzavřena Budějovická ulice, která od února 2021 prochází poslední etapou rekonstrukce. Tato páteřní komunikace vedená přes centrum města je využívána velkou částí linek MHD, proto také její uzavírka znamená odklony většiny linek mezi autobusovým nádražím a historickým centrem Tábora. Ve směru od autobusového nádraží na západ je to jednoduché, jezdí se úzkou souběžnou ulicí 9. května přes náměstí TGM. V opačném směru je to horší – objízdné trasy jsou poměrně dlouhé. Jedna vede přes tzv. Parkány kolem historického jádra dolů k řece Lužnici a zpět směrem k Autobusovému nádraží....Aktuálně je opět uzavřena Budějovická ulice, která od února 2021 prochází poslední etapou rekonstrukce. Tato páteřní komunikace vedená přes centrum města je využívána velkou částí linek MHD, proto také její uzavírka znamená odklony většiny linek mezi autobusovým nádražím a historickým centrem Tábora. Ve směru od autobusového nádraží na západ je to jednoduché, jezdí se úzkou souběžnou ulicí 9. května přes náměstí TGM. V opačném směru je to horší – objízdné trasy jsou poměrně dlouhé. Jedna vede přes tzv. Parkány kolem historického jádra dolů k řece Lužnici a zpět směrem k Autobusovému nádraží. Druhá vede úplně mimo centrum severní objížďkou po mostě přes rybník Vajgar a odkloněné autobusy přijedou na autobusové nádraží od severu po mostě přes železniční trať. Výluka má trvat až do podzimu 2021.
Pandemie koronaviru dopadla i na táborskou MHD. Po dobu distanční výuky na školách jsou zrušeny školní spoje. Pro ochranu řidičů jsou také uzavřeny přední dveře a vymezen prostor v okolí stanoviště řidiče. Příjemnou novinkou je ale možnost platby jízdného platební kartou přímo v autobusu. V každém voze je modrý terminál, který kromě označení jízdenky umožňuje zaplatit zvolenou jízdenku kartou – po zaplacení není vydáván žádný papírový doklad. Již delší dobu také funguje možnost nákupu jízdenky formou SMS nebo přes aplikaci Sejf. Oproti minulé návštěvě má místní dopravce také kultivovanější...Pandemie koronaviru dopadla i na táborskou MHD. Po dobu distanční výuky na školách jsou zrušeny školní spoje. Pro ochranu řidičů jsou také uzavřeny přední dveře a vymezen prostor v okolí stanoviště řidiče. Příjemnou novinkou je ale možnost platby jízdného platební kartou přímo v autobusu. V každém voze je modrý terminál, který kromě označení jízdenky umožňuje zaplatit zvolenou jízdenku kartou – po zaplacení není vydáván žádný papírový doklad. Již delší dobu také funguje možnost nákupu jízdenky formou SMS nebo přes aplikaci Sejf. Oproti minulé návštěvě má místní dopravce také kultivovanější prezentaci pro cestující na webu včetně graficky zdařilého schématu linkového vedení.
Díky postupné modernizaci železničního koridoru se podařilo významně zkrátit cestovní časy jak do Prahy, tak Českých Budějovic. A modernizace směrem na Prahu ještě pokračuje, takže se místní mohou těšit na ještě rychlejší dojíždění – nyní to trvá zhruba hodinu a půl. Na koridoru jezdí také mnohem více vlaků – přibyly „jižní“ expresy i spěšné vlaky ráno do Prahy a odpoledne z Prahy. Regionální autobusovou dopravu čeká radikální změna od roku 2022. Jihočeský kraj již vysoutěžil nové dopravce pro příštích 10 let. Na Táborsku bude regionální linky provozovat nově firma BusLine. Dosavadnímu...Díky postupné modernizaci železničního koridoru se podařilo významně zkrátit cestovní časy jak do Prahy, tak Českých Budějovic. A modernizace směrem na Prahu ještě pokračuje, takže se místní mohou těšit na ještě rychlejší dojíždění – nyní to trvá zhruba hodinu a půl. Na koridoru jezdí také mnohem více vlaků – přibyly „jižní“ expresy i spěšné vlaky ráno do Prahy a odpoledne z Prahy. Regionální autobusovou dopravu čeká radikální změna od roku 2022. Jihočeský kraj již vysoutěžil nové dopravce pro příštích 10 let. Na Táborsku bude regionální linky provozovat nově firma BusLine. Dosavadnímu Comettu tak (pokud si ho nový dopravce nevybere jako subdodavatele) zůstane MHD, dálkové spoje a snad i linky PID, které už od roku 2020 zasahují také na území Jihočeského kraje včetně Tábora. Na regionálních a dálkových spojích dnes Comett Plus provozuje cca 65 autobusů.