Vzhledem k nepříliš funkční a rozšířené autobusové dopravě tu podstatnou roli veřejné dopravy přebírají taxíky, které jsou rozděleny na "petit taxi", čili malá auta, která většinou nepřibírají po cestě další zákazníky a odvezou Vás docela levně, kam potřebujete. Pak tu jsou "grand taxi" - většinou obstarožní, ale velké Mercedesy, které jezdí po předem určených trasách a fungují spíš jako mikrobusy, neboť po cestě přibírají další cestující a většinou jezdí maximálně obsazené - do Mercedesu se vejde až 8 cestujících + řidič! Velké taxíky jezdí i za město a suplují téměř...Vzhledem k nepříliš funkční a rozšířené autobusové dopravě tu podstatnou roli veřejné dopravy přebírají taxíky, které jsou rozděleny na "petit taxi", čili malá auta, která většinou nepřibírají po cestě další zákazníky a odvezou Vás docela levně, kam potřebujete. Pak tu jsou "grand taxi" - většinou obstarožní, ale velké Mercedesy, které jezdí po předem určených trasách a fungují spíš jako mikrobusy, neboť po cestě přibírají další cestující a většinou jezdí maximálně obsazené - do Mercedesu se vejde až 8 cestujících + řidič! Velké taxíky jezdí i za město a suplují téměř nefunkční příměstskou dopravu.
Autobusy se dají rozdělit na dálkové, příměstské a místní. Dálková doprava má hlavní terminál ve mstě Inezgane, cca 10 km jižně od Agadiru. Pokud byste čekali něco honosného, budete zklamaní. Autobusový terminál - to v místních poměrech znamená velkou asfaltovou plochu, pár přístřešků a možná jedna obouchaná informační tabule. Příměstské linky jsou svázány s těmi městskými, jen se liší v typu nasazených vozidel. Městské autobusy nemají skoro žádné sedačky, příměstské jich zas mají co nejvíce, i na úkor pohodlí sedících. Autobusy jsou různých značek, kralují DAFy na podvozku nákladního auta a...Autobusy se dají rozdělit na dálkové, příměstské a místní. Dálková doprava má hlavní terminál ve mstě Inezgane, cca 10 km jižně od Agadiru. Pokud byste čekali něco honosného, budete zklamaní. Autobusový terminál - to v místních poměrech znamená velkou asfaltovou plochu, pár přístřešků a možná jedna obouchaná informační tabule. Příměstské linky jsou svázány s těmi městskými, jen se liší v typu nasazených vozidel. Městské autobusy nemají skoro žádné sedačky, příměstské jich zas mají co nejvíce, i na úkor pohodlí sedících. Autobusy jsou různých značek, kralují DAFy na podvozku nákladního auta a již poněkud autobusovější MANy. Vše samozřejmě špinavé, obouchané a neudržované. Do městských autobusů se nastupuje zadními dveřmi, vedle kterých se nachází stanoviště průvodčího, který prodává jízdenky. Po městě se jezdí za 3,50 Dirhamu, což je v přepočtu asi 9 Kč. Do příměstských autobusů můžete nastoupit kudy chcete, průvodčí chodí vozem a najde si Vás. Na zastávkách s větším obratem průvodčí prodává lístky ještě před vstupem do autobusu. Jízdné je odstupňované podle vzdálenosti. Nezaměstnanost je tu vysoká, a tak kromě řidiče a průvodčího potkáte během každé jízdy ještě nekompromisní dvojici revizorů, které prodané lístky znehodnocuje a vyhazuje neplatiče, se kterými průvodčí mnoho nenadělá. I při těch největších návalech ale bývají zkontrolování všichni cestující.
Informace o provozu linek MHD tu nenajdete žádné, něco málo načerpáte z turistických průvodců nebo od místních lidí. Zastávky v evropském slova smyslu tu prakticky neexistují - většinou se zastávka pozná podle náznaku zálivu nebo podle hloučku čekajících lidí. Někde jsou i přístřešky a sporadicky i označníky, ale veškeré nápisy jsou stejně v arabštině. Autobusy jsou v Agadiru označeny pouze cedulkou s číslem linky za předním oknem. Intervaly jsou různé, většinou nečekáte moc dlouho, ale zejména ve špičkách a večer bývají autobusy opravdu přeplněné a při tlačenicích je dobré si dávat velký...Informace o provozu linek MHD tu nenajdete žádné, něco málo načerpáte z turistických průvodců nebo od místních lidí. Zastávky v evropském slova smyslu tu prakticky neexistují - většinou se zastávka pozná podle náznaku zálivu nebo podle hloučku čekajících lidí. Někde jsou i přístřešky a sporadicky i označníky, ale veškeré nápisy jsou stejně v arabštině. Autobusy jsou v Agadiru označeny pouze cedulkou s číslem linky za předním oknem. Intervaly jsou různé, většinou nečekáte moc dlouho, ale zejména ve špičkách a večer bývají autobusy opravdu přeplněné a při tlačenicích je dobré si dávat velký pozor na osobní věci. Samotná jízda autobusem je také zážitek pro silnější nátury. Vozidla jsou neudržovaná, chybějící okna nebo výplně dveří jsou nahrazena plechem nebo ničím. Autobusy postavené na podvozku nákladního auta mají velmi vysokou podlahu a přední dveře ústí přímo do víka motoru vedle řidiče, které je nutno obejít úzkou uličkou. Dveře se tu používají spíš symbolicky, znamení o odjezdu nebo o urychlení nástupu se dává pomalým rozjezdem. Někdy autobus na zastávce pouze přibrzdí a nastupuje a vystupuje se za pohybu. Prostě exotika a trochu také dobrodružství…