Základem dopravy v Grenoblu jsou už od roku 1987 opět tramvaje. Grenoble byl druhý provoz ve Francii (po Nantes), který obnovil provoz tramvají po jejich masovém rušení ve druhé polovině 20. století. A zde začali rovnou částečně nízkopodlažními tramvajemi TFS od Alsthomu, které tu tvoří základ vozového parku dodnes. Po první lince A následovala v roce 1990 linka B. Obě linky sdílí společnou trasu v historickém centru Grenoblu od vlakového nádraží na východ. Pak se kromě několika prodloužení prvních dvou linek v 90. letech celkem dlouho nic nedělo, až v roce 2006 přibyla třetí linka C...Základem dopravy v Grenoblu jsou už od roku 1987 opět tramvaje. Grenoble byl druhý provoz ve Francii (po Nantes), který obnovil provoz tramvají po jejich masovém rušení ve druhé polovině 20. století. A zde začali rovnou částečně nízkopodlažními tramvajemi TFS od Alsthomu, které tu tvoří základ vozového parku dodnes. Po první lince A následovala v roce 1990 linka B. Obě linky sdílí společnou trasu v historickém centru Grenoblu od vlakového nádraží na východ. Pak se kromě několika prodloužení prvních dvou linek v 90. letech celkem dlouho nic nedělo, až v roce 2006 přibyla třetí linka C obsluhující jižní část města.
Linka C vedená po jižním obvodu města odlehčila již přetížené trase pro linky A a B. Krátce nato ji v roce 2007 doplnila i krátká linka D na východě města a konečně v roce 2014 přibyla zatím poslední linka E vedená v severojižním směru. V posledních pěti letech byly také stávající linky prodlužovány – v roce 2014 linka B do nového vědeckého parku severně od hlavního nádraží, v roce 2015 nejnovější linka E prodloužená do severních předměstí a poslední novinkou je prodloužená nejdelší linka A jižním směrem o několik zastávek (2019).Linka C vedená po jižním obvodu města odlehčila již přetížené trase pro linky A a B. Krátce nato ji v roce 2007 doplnila i krátká linka D na východě města a konečně v roce 2014 přibyla zatím poslední linka E vedená v severojižním směru. V posledních pěti letech byly také stávající linky prodlužovány – v roce 2014 linka B do nového vědeckého parku severně od hlavního nádraží, v roce 2015 nejnovější linka E prodloužená do severních předměstí a poslední novinkou je prodloužená nejdelší linka A jižním směrem o několik zastávek (2019).
Tramvaje již ke Grenoblu opět neodmyslitelně patří a jsou tu velmi oblíbené. Proto také k původním 52 tříčlánkovým částečně nízkopodlažním třicetimetrovým tramvajím TFS vyrobeným v letech 1986-1996 přibyly delší a plně nízkopodlažní tramvaje Alstom Citadis 402 v počtu 50 kusů. Tyto sedmičlánkové tramvaje jsou dlouhé 44 metrů, byly vyrobeny v letech 2005-9 a jezdí na nejvytíženějších linkách A, B a C. Původní tramvaje TFS2 jezdí na linkách A, C, D a E a část z nich již prošla celkovou modernizací včetně změny nátěru.Tramvaje již ke Grenoblu opět neodmyslitelně patří a jsou tu velmi oblíbené. Proto také k původním 52 tříčlánkovým částečně nízkopodlažním třicetimetrovým tramvajím TFS vyrobeným v letech 1986-1996 přibyly delší a plně nízkopodlažní tramvaje Alstom Citadis 402 v počtu 50 kusů. Tyto sedmičlánkové tramvaje jsou dlouhé 44 metrů, byly vyrobeny v letech 2005-9 a jezdí na nejvytíženějších linkách A, B a C. Původní tramvaje TFS2 jezdí na linkách A, C, D a E a část z nich již prošla celkovou modernizací včetně změny nátěru.
Postupné rozšiřování tramvajových linek v Grenoblu znamenalo také postupný útlum zdejších trolejbusů. Z posledních tří linek 1, 31 a 32 byla zrušena linka 1 v roce 1996 a poslední dvě linky 31 a 32 vedené z Grenoblu do předměstí Meylan na severovýchodě byly zrušeny v roce 1999. Dodnes jsou zde zbytky trolejového vedení, na které narazíte třeba při projížďce páteřní linkou C1. Autobusová doprava je od roku 2014 hierarchizovaná a skládá se ze tří typů linek.Postupné rozšiřování tramvajových linek v Grenoblu znamenalo také postupný útlum zdejších trolejbusů. Z posledních tří linek 1, 31 a 32 byla zrušena linka 1 v roce 1996 a poslední dvě linky 31 a 32 vedené z Grenoblu do předměstí Meylan na severovýchodě byly zrušeny v roce 1999. Dodnes jsou zde zbytky trolejového vedení, na které narazíte třeba při projížďce páteřní linkou C1. Autobusová doprava je od roku 2014 hierarchizovaná a skládá se ze tří typů linek.
V roce 2014 došlo k celkové restrukturalizaci linkového vedení autobusů. Vzniklo 7 páteřních linek C1 až C7, označovaných jako Chronobus. Tyto linky se vyznačují krátkými intervaly (ve všední dny maximálně 10 minut). Také na některých z nich potkáte kloubové autobusy a připravuje se i zrychlení, preference a elektrizace první linky C1, která vede do hustě osídleného předměstí Meylan částečně ve stopách původních trolejbusů. Linky C1 až C4 jsou radiální, linky C5 až C7 tangenciální vedené především po jižním obvodu města s různými rozstupy do centra Grenoblu. Tyto páteřní linky pak doplňuje 12...V roce 2014 došlo k celkové restrukturalizaci linkového vedení autobusů. Vzniklo 7 páteřních linek C1 až C7, označovaných jako Chronobus. Tyto linky se vyznačují krátkými intervaly (ve všední dny maximálně 10 minut). Také na některých z nich potkáte kloubové autobusy a připravuje se i zrychlení, preference a elektrizace první linky C1, která vede do hustě osídleného předměstí Meylan částečně ve stopách původních trolejbusů. Linky C1 až C4 jsou radiální, linky C5 až C7 tangenciální vedené především po jižním obvodu města s různými rozstupy do centra Grenoblu. Tyto páteřní linky pak doplňuje 12 běžných linek Proximo s čísly od 12 do 26. Pak tu potkáte také doplňkové linky Flexo a dále školní (Sacado) nebo příměstské autobusy.
Městské autobusy stejně jako tramvaje provozuje místní dopravce TAG (resp. Semitag). Autobusy mají moderní nátěr a jsou barevně odlišené podle typu linky – žluté jsou páteřní Chronobusy, modré Proximobusy a růžové jsou pak doplňkové Flexobusy. Flotila TAG čítá cca 350 vozidel, z čehož je cca 50 kloubových. Nejnovější autobusy jsou pak hybridní (cca 55 vozidel) nebo poháněné plynem (cca 150 vozidel). Vozový park se skládá z tradičních francouzských Heuliezů nebo Irisbusů, nejnovější autobusy jsou standardní Urbanwaye od Iveca a Scanie Citywide. Ve flotile kloubových vozů jsou také Citara od...Městské autobusy stejně jako tramvaje provozuje místní dopravce TAG (resp. Semitag). Autobusy mají moderní nátěr a jsou barevně odlišené podle typu linky – žluté jsou páteřní Chronobusy, modré Proximobusy a růžové jsou pak doplňkové Flexobusy. Flotila TAG čítá cca 350 vozidel, z čehož je cca 50 kloubových. Nejnovější autobusy jsou pak hybridní (cca 55 vozidel) nebo poháněné plynem (cca 150 vozidel). Vozový park se skládá z tradičních francouzských Heuliezů nebo Irisbusů, nejnovější autobusy jsou standardní Urbanwaye od Iveca a Scanie Citywide. Ve flotile kloubových vozů jsou také Citara od Mercedesu.