Tramvajová doprava začala postupně nahrazovat autobusy v roce 2000. Začalo to linkou č. 1, která má dodnes nejkratší intervaly (ve špičce až 4 minuty). Jednička vede z východního okraje města s velkým univerzitním kampusem a nákupními a zábavními centry přes historické centrum a dál na severozápad, kde jsou jednak velké nemocniční areály, další vysokoškolské koleje i fakulty a také asi největší místní okrajové sídliště. Pro tuto linku byly původně pořízeny tříčlánkové tramvaje Alstom Citadis 301 s otočnými krajními podvozky, velmi rychle ale byly všechny doplněny o další dva články. A k...Tramvajová doprava začala postupně nahrazovat autobusy v roce 2000. Začalo to linkou č. 1, která má dodnes nejkratší intervaly (ve špičce až 4 minuty). Jednička vede z východního okraje města s velkým univerzitním kampusem a nákupními a zábavními centry přes historické centrum a dál na severozápad, kde jsou jednak velké nemocniční areály, další vysokoškolské koleje i fakulty a také asi největší místní okrajové sídliště. Pro tuto linku byly původně pořízeny tříčlánkové tramvaje Alstom Citadis 301 s otočnými krajními podvozky, velmi rychle ale byly všechny doplněny o další dva články. A k původním 30 tramvajím pro ni později přibyly ještě tři novější Citadisy 402. Linka 1 má modré tramvaje pokryté bílými racky.
Druhá tramvajová linka byla otevřena v roce 2006 a patří mezi nejdelší ve Francii. Spojuje centrum města se vzdálenými předměstími daleko za Montpellierem. Koncové mimoměstské úseky už jsou většinou jednokolejné, zvlášť malebný je severní pouštní úsek do konečné Jacou. Na opačném konci zas tramvaje částečně využívají bývalou železniční trať, kde ale stále najdete propojky mezi tramvajovou tratí a železnicí. V centrálním úseku jezdí linka 2 každých 7,5 minuty, do konců už jezdí pouze každý druhý spoj. Na linku bylo původně vyčleněno 15 kratších tramvají Citadis 302, později je posílilo 5...Druhá tramvajová linka byla otevřena v roce 2006 a patří mezi nejdelší ve Francii. Spojuje centrum města se vzdálenými předměstími daleko za Montpellierem. Koncové mimoměstské úseky už jsou většinou jednokolejné, zvlášť malebný je severní pouštní úsek do konečné Jacou. Na opačném konci zas tramvaje částečně využívají bývalou železniční trať, kde ale stále najdete propojky mezi tramvajovou tratí a železnicí. V centrálním úseku jezdí linka 2 každých 7,5 minuty, do konců už jezdí pouze každý druhý spoj. Na linku bylo původně vyčleněno 15 kratších tramvají Citadis 302, později je posílilo 5 delších verzí Citadis 402. Všechny jsou v květovaném polepu.
Třetí a čtvrtá linka vznikly současně v roce 2012. Trojka stejně jako dvojka zasahuje poměrně daleko za hranice vlastního Montpellieru jihovýchodně od něj, kde se větví do dvou tras. Ta kratší vede do předměstí Lattes, delší vede uprostřed výpadovky směrem k mořskému pobřeží do Pérols, kde je obklopena dvěma velkými slanými jezery. O kousek dál pak leží letovisko Carnon s dlouhými plážemi. Obě tyto větve používají jednokolejné úseky a linka 3 jezdí do každé větve zhruba každých 13 minut. Na druhé straně pak vede na západ, kde se potkává s linkou 1 na konečné Mosson a pak polovina spojů...Třetí a čtvrtá linka vznikly současně v roce 2012. Trojka stejně jako dvojka zasahuje poměrně daleko za hranice vlastního Montpellieru jihovýchodně od něj, kde se větví do dvou tras. Ta kratší vede do předměstí Lattes, delší vede uprostřed výpadovky směrem k mořskému pobřeží do Pérols, kde je obklopena dvěma velkými slanými jezery. O kousek dál pak leží letovisko Carnon s dlouhými plážemi. Obě tyto větve používají jednokolejné úseky a linka 3 jezdí do každé větve zhruba každých 13 minut. Na druhé straně pak vede na západ, kde se potkává s linkou 1 na konečné Mosson a pak polovina spojů pokračuje o kousek dál do města Juvignac. Na lince 3 jezdí dlouhé tramvaje Alstom Citadis 402 v barevném nátěru s vyobrazením mořských živočichů. Celkem je pro tuto linku vyčleněno 17 tramvají.
Čtvrtá linka tramvají je okružní – poslední úsek potřebný pro zokruhování byl otevřen v roce 2016 a obsahuje také průjezd okolo západního okraje historického centra včetně fotogenického podjezdu mostu i místního vítězného oblouku. Na čtvrté lince jezdí 10 kratších tramvají Citadis 302 ve zlatém nátěru s barokními motivy, který padne jak ulitý pro tento typ linky. Každý směr okružní tramvaje je odlišen písmeny A a B a v každému směru jezdí tramvaj každých 11 minut. Tramvají je pro 4 linky k dispozici celkem 86. 7 z nich má černý nebo reklamní nátěr. Tyto vozy mohou být používány na všech...Čtvrtá linka tramvají je okružní – poslední úsek potřebný pro zokruhování byl otevřen v roce 2016 a obsahuje také průjezd okolo západního okraje historického centra včetně fotogenického podjezdu mostu i místního vítězného oblouku. Na čtvrté lince jezdí 10 kratších tramvají Citadis 302 ve zlatém nátěru s barokními motivy, který padne jak ulitý pro tento typ linky. Každý směr okružní tramvaje je odlišen písmeny A a B a v každému směru jezdí tramvaj každých 11 minut. Tramvají je pro 4 linky k dispozici celkem 86. 7 z nich má černý nebo reklamní nátěr. Tyto vozy mohou být používány na všech linkách. V plánech na další rozvoj je pátá linka, která obslouží zbytek města na jihozápadě a severu. Linka 1 by měla být prodloužena k novému nádraží TGV a plánuje se také napojení místního letiště, které leží poblíž trasy linky 3 na jihovýchodě.
Autobusová doprava hraje v montpellierském tramvajodromu druhé housle, přesto tu je pro 42 linek asi 200 autobusů. Místo původně plánovaných dalších linek tramvaje se tu hovoří o speciální autobusové lince vyšší kvality (BHNS). Jinak tu až na krátkou linku k novému nádraží TGV jezdí jen autobusy standardní délky nebo kratší. MHD provozuje místní dopravce TAM s modrostříbrnými autobusy nejčastěji od Iveca a Heuliezu, najdete tu ale také několik Mercedesů nebo Scanií. Nejčastějšími linkami jsou čísla 6, 7, 11, 16, 17 a 19, které jezdí ve špičkách každých 10 minut. Mezi ně patří i speciální...Autobusová doprava hraje v montpellierském tramvajodromu druhé housle, přesto tu je pro 42 linek asi 200 autobusů. Místo původně plánovaných dalších linek tramvaje se tu hovoří o speciální autobusové lince vyšší kvality (BHNS). Jinak tu až na krátkou linku k novému nádraží TGV jezdí jen autobusy standardní délky nebo kratší. MHD provozuje místní dopravce TAM s modrostříbrnými autobusy nejčastěji od Iveca a Heuliezu, najdete tu ale také několik Mercedesů nebo Scanií. Nejčastějšími linkami jsou čísla 6, 7, 11, 16, 17 a 19, které jezdí ve špičkách každých 10 minut. Mezi ně patří i speciální okružní linka ke kampusu na severu, která není označena žádným číslem.