Druhý život tramvajím v historickém Orléansu vdechli v roce 2000. Na severojižní linku A vyjelo 22 částečně nízkopodlažních tramvají Alstom Citadis 301, které byly dalším z řady průkopníků tramvají v novodobé historii Francie, nicméně tohoto typu se příliš nevyrobilo, neboť požadavky francouzských měst na plně nízkopodlažní vozidlo se neslučovaly s touto koncepcí, u níž jsou oba krajní podvozky otočné. Další vývojový typ Citadis 302 už měl všechny podvozky pevné a podlahu nízkou i na krajích tramvaje. Obě vývojové řady můžeme vidět pohromadě zde v Orléansu, neboť pro druhou linku B zrozenou v...Druhý život tramvajím v historickém Orléansu vdechli v roce 2000. Na severojižní linku A vyjelo 22 částečně nízkopodlažních tramvají Alstom Citadis 301, které byly dalším z řady průkopníků tramvají v novodobé historii Francie, nicméně tohoto typu se příliš nevyrobilo, neboť požadavky francouzských měst na plně nízkopodlažní vozidlo se neslučovaly s touto koncepcí, u níž jsou oba krajní podvozky otočné. Další vývojový typ Citadis 302 už měl všechny podvozky pevné a podlahu nízkou i na krajích tramvaje. Obě vývojové řady můžeme vidět pohromadě zde v Orléansu, neboť pro druhou linku B zrozenou v roce 2012 bylo pořízeno 21 tramvají Alstom Citadis 302.
Zatímco první linka A z roku 2000 vede severojižním směrem, překonává řeku Loiru po historickém mostě a spojuje jižní předměstí včetně tamních nemocničních areálů s centrem a dál vede kolem obou zdejších vlakových nádraží na sever, druhá linka B je východozápadní, otevřena byla v roce 2012 a protíná linku A na náměstí Charlese de Gaulla. Na rozdíl od první linky se tramvaje na lince B obejdou v centrální části linky bez trolejí díky systému spodního odběru proudu APS. Tramvaje tu projíždějí také kolem historické katedrály a možnost provozu bez trolejí určitě velmi usnadnila jejich zavedení do...Zatímco první linka A z roku 2000 vede severojižním směrem, překonává řeku Loiru po historickém mostě a spojuje jižní předměstí včetně tamních nemocničních areálů s centrem a dál vede kolem obou zdejších vlakových nádraží na sever, druhá linka B je východozápadní, otevřena byla v roce 2012 a protíná linku A na náměstí Charlese de Gaulla. Na rozdíl od první linky se tramvaje na lince B obejdou v centrální části linky bez trolejí díky systému spodního odběru proudu APS. Tramvaje tu projíždějí také kolem historické katedrály a možnost provozu bez trolejí určitě velmi usnadnila jejich zavedení do již rostlého a zachovalého historického centra. Starší tramvaje Citadis 301, které možnost spodního odběru proudu nemají, tak jezdí pouze na lince A.
Obě tramvajové linky mají konečné ve formě kolejových přejezdů, vozidla jsou tedy obousměrná. Zajímavé je vedení linky A kolem hlavního (a zároveň hlavového) vlakového nádraží, které má už od roku 2008 novou velkorysou prosklenou halu. Tramvajová trať se tu v přednádražím prostoru hodně kroutí, aby překonala rušnou silniční tepnu a zároveň mohla být tramvajová nástupiště umístěna přímo v přistavěné nádraží budově. Uvnitř najdete také odjezdová stání městských i příměstských autobusů. To vše je obklopeno obchodním centrem. Zajímavý je ale průjezd tramvají celým centrem, kde se tramvaje s...Obě tramvajové linky mají konečné ve formě kolejových přejezdů, vozidla jsou tedy obousměrná. Zajímavé je vedení linky A kolem hlavního (a zároveň hlavového) vlakového nádraží, které má už od roku 2008 novou velkorysou prosklenou halu. Tramvajová trať se tu v přednádražím prostoru hodně kroutí, aby překonala rušnou silniční tepnu a zároveň mohla být tramvajová nástupiště umístěna přímo v přistavěné nádraží budově. Uvnitř najdete také odjezdová stání městských i příměstských autobusů. To vše je obklopeno obchodním centrem. Zajímavý je ale průjezd tramvají celým centrem, kde se tramvaje s chodci poměrně hodně kamarádí a díky tramvajím tu přibylo pěších zón a celkově se život v centru zklidnil. zároveň to mají lidé na veřejnou dopravu mnohem blíž než dříve.
V systému TAO nejsou jen tramvaje, ale také autobusy. Na 38 linkách, z nichž prvních 9 je páteřních s krátkými intervaly, jezdí necelých 200 autobusů, z toho cca 55 kloubových, 95 standardních a také několik minibusů a midibusů. Jako i v jiných francouzských městech převažují autobusy Heuliez a Iveco (dříve Irisbus), nejnovější dodávka cca 20 vozidel byla od Mercedesu (Citaro standardní i kloubové). V Orléansu testují i elektrobusy, k 8 minibusům Gépébus z let 2012-3 přibyly v roce 2017 po jednom elektrobusu od čínských výrobců BYD a Yutong. Nejnovějším přírůstkem do elektrické rodiny je...V systému TAO nejsou jen tramvaje, ale také autobusy. Na 38 linkách, z nichž prvních 9 je páteřních s krátkými intervaly, jezdí necelých 200 autobusů, z toho cca 55 kloubových, 95 standardních a také několik minibusů a midibusů. Jako i v jiných francouzských městech převažují autobusy Heuliez a Iveco (dříve Irisbus), nejnovější dodávka cca 20 vozidel byla od Mercedesu (Citaro standardní i kloubové). V Orléansu testují i elektrobusy, k 8 minibusům Gépébus z let 2012-3 přibyly v roce 2017 po jednom elektrobusu od čínských výrobců BYD a Yutong. Nejnovějším přírůstkem do elektrické rodiny je jeden vůz Heuliez. Tramvaje i městské autobusy, zasahující také do 22 měst a obcí okolo Orléansu, provozuje pod hlavičkou TAO dopravní magnát Keolis.