Podél pětikilometrové trati s 9 zastávkami dnes jezdí autobusy a kromě zaparkovaných aut slouží tramvajové těleso také jako prostor pro venčení psů nebo úložiště komunálního odpadu. Trať začíná v centru přímořského letoviska Torre del Mar a dále obloukem opisuje severní část města a vede podél (částečně i uprostřed) silnice spojující Torre del Mar s historickým městečkem Vélez-Málaga. V něm pak pokračuje jednokolejně po místní severojižní třídě. Až do jejího zrušení byla ukončena na jižním okraji centra, plánovaného prodloužení o jednu zastávku na jeho severní okraj k bývalé železniční...Podél pětikilometrové trati s 9 zastávkami dnes jezdí autobusy a kromě zaparkovaných aut slouží tramvajové těleso také jako prostor pro venčení psů nebo úložiště komunálního odpadu. Trať začíná v centru přímořského letoviska Torre del Mar a dále obloukem opisuje severní část města a vede podél (částečně i uprostřed) silnice spojující Torre del Mar s historickým městečkem Vélez-Málaga. V něm pak pokračuje jednokolejně po místní severojižní třídě. Až do jejího zrušení byla ukončena na jižním okraji centra, plánovaného prodloužení o jednu zastávku na jeho severní okraj k bývalé železniční stanici místní zrušené dráhy z Málagy přes Vélez do přilehlých kopců (do stanice Ventas de Zafarraya) se už bohužel nedočkala. Po této železnici, jejíž trasu tramvajová trať částečně kopíruje, zůstaly nádražní budovy, a to jak na konečné tramvajové trati ve Vélez-Málaga, tak v centru Torre del Mar, kde je nyní autobusový terminál. Vlaky na trase mezi Málagou a Vélezem dojezdily v roce 1968, v úseku severně od Vélezu do hor již v roce 1960.
Tramvaje jezdily v tomto dvojměstí v letech 2006-2012. Od té doby jsou 3 nízkopodlažní tramvaje CAF Urbos 2, stejné, jaké jezdí na lince metra v Seville, uskladněny v místní vozovně cca v polovině trasy linky, jedna dokonce stojí venku. Tramvaje absolvovaly neúspěšný pokus o prodej do australského Sydney (zde opravdu krátce jezdily, ale po nákupu nových tramvají se sem zas vrátily). Tramvajové těleso postupně chátrá, zarůstá plevelem a trolejové vedení už někde zcela zmizelo a jinde zůstaly prověšené dráty. Podél trati jezdí městské autobusy Mercedes-Benz Citaro dopravce Alsa na hlavní lince...Tramvaje jezdily v tomto dvojměstí v letech 2006-2012. Od té doby jsou 3 nízkopodlažní tramvaje CAF Urbos 2, stejné, jaké jezdí na lince metra v Seville, uskladněny v místní vozovně cca v polovině trasy linky, jedna dokonce stojí venku. Tramvaje absolvovaly neúspěšný pokus o prodej do australského Sydney (zde opravdu krátce jezdily, ale po nákupu nových tramvají se sem zas vrátily). Tramvajové těleso postupně chátrá, zarůstá plevelem a trolejové vedení už někde zcela zmizelo a jinde zůstaly prověšené dráty. Podél trati jezdí městské autobusy Mercedes-Benz Citaro dopravce Alsa na hlavní lince 1, další části města a některé okolní obce obsluhují další 3 linky, kam jsou kromě standardních autobusů nasazovány i minibusy.
Podél tramvajové trati jezdí kromě městských autobusů také příměstská linka do Málagy v poměrně krátkém intervalu a s patnáctimetrovými Setrami, rovněž v podání dopravce Alsa. Část spojů je vedena z Málagy pouze do letoviska Torre del Mar. Autobusová doprava nabízející zastávky i přímo v centru obou měst v kombinaci s přímou linkou do Málagy je určitě pro všechny ekonomicky výhodnější a pro řadu cestujících možná i praktičtější. Na návrat tramvají to tak asi nevypadá. Jediný smysl by mělo možná její prodloužení hustě obydlenou pobřežní aglomerací a propojení s vedlejším provozem v Málaze...Podél tramvajové trati jezdí kromě městských autobusů také příměstská linka do Málagy v poměrně krátkém intervalu a s patnáctimetrovými Setrami, rovněž v podání dopravce Alsa. Část spojů je vedena z Málagy pouze do letoviska Torre del Mar. Autobusová doprava nabízející zastávky i přímo v centru obou měst v kombinaci s přímou linkou do Málagy je určitě pro všechny ekonomicky výhodnější a pro řadu cestujících možná i praktičtější. Na návrat tramvají to tak asi nevypadá. Jediný smysl by mělo možná její prodloužení hustě obydlenou pobřežní aglomerací a propojení s vedlejším provozem v Málaze zhruba ve stopě původní železniční trati zrušen v roce 1968. Protože autobusy na této trase jezdí ve velmi krátkých intervalech. Ale znamenalo by to kromě vysokých investic i poměrně složitá jednání o trase, která je už dnes zčásti zabrána novými domy a silnicemi.
Zdejší provoz, který kdysi začínal novou éru tramvají v jižním Španělsku, je tak odstrašujícím příkladem, jak nestavět poměrně nákladnou infrastrukturu bez střízlivých prognóz nebo v nesmyslných etapách a při zachování tunelujících souběhů s původními autobusy. Možná nebýt ekonomické krize před 10 lety a za předpokladu dokončení severního prodloužení a bouřlivějšího rozvoje této lokality, by tramvaj smysl dávala, takto bude ale jen pomníkem slepých uliček.Zdejší provoz, který kdysi začínal novou éru tramvají v jižním Španělsku, je tak odstrašujícím příkladem, jak nestavět poměrně nákladnou infrastrukturu bez střízlivých prognóz nebo v nesmyslných etapách a při zachování tunelujících souběhů s původními autobusy. Možná nebýt ekonomické krize před 10 lety a za předpokladu dokončení severního prodloužení a bouřlivějšího rozvoje této lokality, by tramvaj smysl dávala, takto bude ale jen pomníkem slepých uliček.